Ogłoszenia – 9.02.2020 r.

V Niedziela Zwykła

1.         W liturgii dzisiejszej niedzieli Chrystus przypomina o naszej tożsamości. Jesteśmy solą ziemi i światłem świata, czyli ponosimy odpowiedzialność za losy Kościoła i świata.

2.         W poniedziałek (10 lutego) wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

3.         We wtorek (11 lutego) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii główna Msza św. w intencji chorych zostanie odprawiona w Domu Seniora „Świerk” przy ul. Nad Koszarawą o godz. 11.00.

4.         W środę przed Mszą wieczorna nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.         W czwartek przed mszą wieczorną nowenna do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i kościoła. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. VIII.

6.         W piątek (14 lutego) święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy. Powierzamy Panu Bogu za ich wstawiennictwem nasz kontynent. Tego dnia przypadają również popularne Walentynki. Módlmy się za zakochanych o Boże prowadzenie.

7.         W przyszłą niedzielę, 16 lutego o godz.16.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie z o. Maciejem Ziębą OP, zatytułowane: „Co mi dało i co dziś może nam przynieść spotkanie z Janem Pawłem II”. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną w szczególny sposób przygotować się do setnej rocznicy urodzin naszego wielkiego rodaka.

8.         Pod chórem u ministrantów do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasz parafialny tygodnik „Królowanie”.

9.         Wszystkim parafianom i gościom na świętowanie niedzieli i czas karnawału życzymy błogosławieństwa Bożego i mądrości życiowej.