Ogłoszenia – 16.02.2020 r.

VI Niedziela Zwykła

1.         W dzisiejszą niedzielę, o godz. 16.00 w domu parafialnym spotkanie z o. Maciejem Ziębą, dominikaninem, naszym rodakiem, zatytułowane: „Co mi dało i co dziś może nam przynieść spotkanie z Janem Pawłem II”. Jest to cykl inicjatyw z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i związków papieża z naszą Ojczyzną, parafią czy może z niektórymi z nas. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to spotkanie.

2.         W środę przed Mszą wieczorna nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3.         W czwartek przed Mszą wieczorną nowenna do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i kościoła. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. VII.

4.         W piątek 21 lutego, o godz. 17.45 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. Msza św. z modlitwą o uzdrowienia duchowe i fizyczne o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem.

5.         W sobotę, 22 lutego – święto Katedry św. Piotra. Przypomina ono, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła. Modlimy się tego dnia, by pośród zamętu świata nasza wiara pozostała nienaruszona.

6.         W sobotę, 22 lutego w naszej parafii odbędzie się rejonowe spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy członków i sympatyków na Msze św. o godz. 9.00 i spotkanie przy stole w domu parafialnym.

7.         W przyszłą niedzielę, 23 lutego, ostatnia niedziela przed tegorocznym okresem Wielkiego Postu. Nabożeństwo czterdziestogodzinne i adoracja Najświętszego Sakramenty.

8.         Składamy wszystkim ofiarodawcom gorące podziękowania za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Z zebranych środków chcemy pokryć koszty obić tapicerskich ławek w kaplicy sporyskiej. Chcemy wprowadzić udogodnienia dla wiernych tam uczestniczących w nabożeństwach.

9.         Są jeszcze wolne bilety na dodatkowy seans w kinie Janosik w dniu 23 lutego o godz. 13.15 na film: „Tajemnica o. Pio”

10.       Pod chórem u ministrantów do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasz parafialny tygodnik „Królowanie”.

11.       Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i mądrości życiowej na czas pracy i czas radowania się karnawałem.