Ogłoszenia – 23.02.2020 r.

VII Niedziela Zwykła

1.         W Dzisiejszą, ostatnią niedziele karnawału rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne, które przygotuje nas duchowo do Wielkiego Postu. Plan adoracji:

NIEDZIELA – 23 luty

godz. 12.00 -13.00 * Oaza Dzieci Bożych oraz mieszkańcy ulic; Sosnowa, Na Ulu, Cisowa, Grapa, Cicha, Za Łyską, Pod Łyską, Pod Szkołą, Na Oklu, Wiosenna, Spacerowa

godz. 13.00-14.00 * Rycerstwo Niepokalanej oraz mieszkańcy ulic: Habdasówka, Isep, Stawy, Pola Lisickich, Nadrzeczna, Nad Koszarawą, Osiedlowa i Wiklinowa

godz. 14.00-15.00 * Róże Różańcowe oraz mieszkańcy ulic: Grobla, Brzozowa, Matejki,Turystyczna, Grunwaldzka,

godz. 15.00-16.00 * Akcja Katolicka oraz mieszkańcy ulic: Łagodna, Łąkowa, Okopowa, Kamienna, Okrężna, cz. Sporyskiej do ul. Stawy.

godz. 16.00-17.00 * Wspólnota Damaszek oraz mieszkańcy ulic: Grabowa, Stokowa, Spadzista, Górska, Kwiatowa, Kolista, Kątowa, Potoczna, Pszczelna, Podgórska, cz. Sporyskiej do ul. Isep.

godz. 17.00-18.00 * Młodzieżowa grupa „Jestem” z młodzieżą bierzmowaną, oraz mieszkańcy ulic: Grojec, Wapienna, Wspólna, Magnoliowa,

PONIEDZIAŁEK – 24 luty

godz. 17.00-18.00 * III Zakon Karmelitański oraz mieszkańcy ulic: P. Skargi, Żwirowa, ks. Dzidka, Wyspiańskiego, Reymonta os. Reymonta.

WTOREK – 25 luty

godz. 17.00-18.00 * Grupa modlitewna Medziugorrie, AA, Al. Anon, oraz mieszkańcy ulic: Kopernika, Klonowa, os. Kopernika, Kilińskiego, M. C. Skłodowskiej, Reja

2.         Dziś rozpoczyna się 53 Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za grzechy pijaństwa i inne zniewolenia. Zachęcamy do abstynencji od alkoholu na okres Wielkiego Postu. W kaplicy Matki Bożej wystawiona jest Księga Abstynencji.

3.         W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień ścisłego postu (dla dorosłych) i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (dla wszystkich). Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30; 8.00; 16.00 i 18.00. W kaplicy za mostem o godz. 7.30. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Zachęcamy wiernych do uczynków pokutnych i jałmużny postnej na rzecz misji i misjonarzy. Pod chórem jest wystawiona skarbona z przeznaczeniem na naszą jałmużnę postną.

4.         W czwartek przed Mszą wieczorną nowenna do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i kościoła . Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i rodziców młodzieży bierzmowanej z kl. VIII. Jest to również spotkanie organizacyjne, dlatego zapraszamy wszystkich rodziców.

5.         W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.00; dla młodzi i dorosłych o godz. 18.30. Jest to obchodzony w woli papieża Franciszka, Dzień modlitw i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.

6.         W przyszłą niedzielę, rozpoczęcie nabożeństw Gorzkich Żali o godz. 17.00 koronką do Bożego Miłosierdzia. W tym roku rekolekcje wielkopostne dla dzieci odbędą się od 23 do 25 marca, dla dorosłych i młodzieży od 29 marca do 1 kwietnia. Spowiedź rekolekcyjna i świąteczna będzie 1 kwietnia przez cały dzień.

7.         Składamy wszystkim ofiarodawcom gorące podziękowania za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 6 320 zł. Z zebranych środków zostały wykonane obicia ławek w kapicy za mostem. Dziękujemy p. Romanowi Byrdy za prace tapicerskie. Z zebranych ofiar ufundowano również szkolenie animatorów przygotowujących młodzież się do bierzmowania.

8.         Pod chórem u ministrantów do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasz parafialny tygodnik „Królowanie”.