Ogłoszenia – 1.03.2020 r.

I Niedziela Wielkiego Postu

1.         Dziś w pierwsza niedziele Wielkiego Postu adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

2.         W środę, 4 marca, przypada święto św. Kazimierza Królewicza. Przed Mszą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Msze zapraszamy wszystkie pary małżeńskie, które zawarły sakramentalny związek w miesiącu marcu.

3.         W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4.         W czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi, szczególnie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

5.         W piątek o godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 16.45. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.

6.         W sobotę o godz. 6.10 Godzinki ku czci Matki Bożej. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalna. O godz. 17.00. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z różańcem.

7.         W przyszłą niedzielę, 8 marca, obchodzić będziemy Dzień Kobiet. Dzieci za świetlicy parafialnej przygotowały dla wszystkich pań krótkie przedstawienie, pantomimę, która zostanie zaprezentowana po Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00. Również wspólnota parafialna przygotowała maleńki podarek dla każdej z pań, który będzie wręczony po każdej Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkie panie. Modlitwą i ofiarą na tacy wesprzemy dziewczynki i kobiety z najbiedniejszych rejonów Afryki.

8.         W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas III będą miały poświecenie książeczek do nabożeństw.

9.         Zachęcamy do abstynencji od alkoholu na okres Wielkiego Postu. W kaplicy Matki Bożej wystawiona jest Księga Abstynencji. Zachęcamy również do jałmużny postnej dla ubogich ludów Afryki. Pod chórem są dwie skarbony w ramach akcji dla dzieci „Przybij piątkę z dzieckiem Afryki” i druga dla dorosłych „Przeżyj post z misjonarzem”

10.       Pod chórem u ministrantów do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasz parafialny tygodnik „Królowanie”.

11.       Wszystkim parafianom życzymy wytrwałości w wielkopostnych postanowieniach i życzliwości wobec siebie nawzajem.