Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

8 marca 2020 r.

Według danych Komisji Misyjnej KEP na placówkach misyjnych w 98 krajach pracuje 1903 misjonarek i misjonarzy pochodzących z Polski. Są to księża diecezjalni i zakonni, siostry i bracia z różnych zgromadzeń zakonnych oraz misjonarze świeccy.

Ponad 5 mld ludzi na świecie nie zetknęło się z Ewangelią. Całe kontynenty wołają o misjonarzy. Potrzebni są głosiciele Chrystusa; ci, którzy będą budować wspólnoty wierzących. Misjonarze potrzebują naszej modlitwy, pomocy materialnej. Polacy są hojni i chętnie wspierają dobre dzieła na misjach.

Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, Kościoła w Polsce pomogło misjom w ubiegłym roku zrealizowało ponad 180 projektów o wartości ponad 850 000 zł. Wsparło misjonarzy dotacjami na sumę prawie 2 mln zł.

Nasza parafia pw. Chrystusa Króla w Sporyszu już od dłuższego czasu włącza się w akcje misyjne dzieła papieskiego „Ad Gentes” realizując następujące projekty:
a) „Przybij piątkę z dzieckiem Afryki”. – Wpłaciliśmy kwotę 11 tyś zł. misjonarzom z Tanzanii.
b) „Przeżyj post z misjonarzem”. – Zebrano do tej pory 3450 zł na budowę kaplicy misyjnej w miejscowości Sadanii (Tanzania), której podwaliny dał śp. ks. Andrzej Urbański SDS, a obecnie prace kontynuuje o. Emmanuel wraz z komitetem budowy.

Tym projektom służą z naszej strony; modlitwa i post osób indywidualnych z naszej parafii, jak również skarbony pod chórem na jałmużnę (ofiarę finansową) postną jako wyrzeczenie.