Ogłoszenia – 8.03.2020 r.

II Niedziela Wielkiego Postu

1.       Dziś w drugą niedzielę Wielkiego Postu wspieramy modlitwą i ofiarą wspieramy dzieci Afryki. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

2.         W środę przed Mszą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

3.         W czwartek przed Mszą wieczorna nabożeństwo do Chrystusa króla patrona naszej parafii i kościoła. Po Mszy św. spotkanie formacyjne młodzieży z kl. VIII przygotowującej się do bierzmowania.

4.         W piątek nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30. Zapraszamy i zachęcamy jak najliczniejsze grupy dzieci, młodzieży, rodziców i dziadków, oraz wzajemną pomoc w zorganizowanie środków transportu na nabożeństwa.

5.         W sobotę o godz. 14.00 spotkanie III Zakonu Karmelitańskiego, a o godz. 17.30 koronka do siedmiu boleści Matki Bożej i spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Na Mszę wieczorną oprócz członków ADŚ zapraszamy rodziny parafian, którzy zmarli w ostatnich 12 miesiącach.

6.         W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna przeznaczona będzie dla rodziny Wróbel ze Świnnej, która straciła dach nad głową i cały dobytek w wyniku pożaru. Kiedyś Świnna była cząstką naszej parafia, więc poczuwamy się w obowiązku o ludzi przeżywających dramatyczne życiowe sytuacje. Każda ofiara jest dla nich bezcenną pomocą.

7.         W kaplicy Matki Bożej jest wystawiona Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania swej deklaracji od alkoholu podejmowanej przynajmniej na okres Wielkiego Postu.

8.         Dziękujemy za składanie ofiar do skarbon pod chórem na cele misyjne. Przypominamy o trwającej akcji dla dzieci „Przybij piątkę z dzieckiem Afryki” i dla dorosłych „Przeżyj post z misjonarzem”. Zebrane środki przekazujemy do Afryki za pośrednictwem misjonarzy przyjeżdżających do rodzinnych stron na urlop.

9.         Pod chórem u ministrantów do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasz parafialny tygodnik „Królowanie”.

10.       Szkoła Podstawowa nr. 3 rozpoczyna zapisy do kl. I. Bliższe informacje w gablotce parafialnej.

11.       Do życzeń dla naszych pań dołączmy słodki upominek przekazany przez lektorów przy wyjściu z kościoła dla każdej kobiety (małej i dużej) „Boża Krówka” z cytatem z Biblii. Niech słodycz napełni żołądek, a Słowo Boże napełni serce.

12.       Wszystkim parafianom życzymy wewnętrznej przemiany podczas tegorocznego Wielkiego Postu.