Ogłoszenia – 15.03.2020 r.

II Niedziela Wielkiego Postu

1.       Dziś w trzecią niedzielę Wielkiego Postu zgodnie z sugestią Konferencji Episkopatu Polski śpiewać będziemy po Mszach św. suplikacje, jako modlitwę błagalną o zatrzymanie korona wirusa i innych zagrożeń.

2.       Zgodnie z zaleceniami bp. ordynariusza dotyczącymi zachowań wiernych w czasie pandemii coronawirus w parafii zostały podjęte następujące decyzje:

a)  Komunia św. będzie udzielana w następujący sposób, jeden kapłan będzie udzielał Komunii w sposób tradycyjny do ust, a drugi kapłan będzie udzielał Komunii na rękę, zgodnie z zaleceniami komisji liturgicznej. Zalecamy również przyjmowanie Komunii duchowej. Komunia duchowa polega na wzbudzeniu w swoim sercu gorącego pragnienia zjednoczenia z Jezusem  jest z takimi samymi skutkami, jak to się dzieje wówczas, gdy przyjmujemy normalnie Eucharystię. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.

b)  znak pokoju przekazujemy sobie skinieniem głowy, bez podawania rąk,

c)  nie będzie Gorzkich Żali,

d)  nie będzie wody święconej w kropielnicy przy wejściu do kościoła. Wodę święconą można zabrać do domu napełniając naczyńka w kaplicy krzyża, przy grobie ks. Dzidka.

e)  nie będzie rekolekcji wielkopostnych dla dzieci i dorosłych,

f)  nie będzie plenerowej Drogi Krzyżowej na Duży Grojec,

g)  nie będzie jednodniowej przedświątecznej spowiedzi, lecz należy wyspowiadać się wcześniej. Księża naszej parafii będą w konfesjonale codziennie pół godziny przed Mszą poranną i wieczorną. Do chorych, starszych (zgłoszonych do 1 kwietnia w zakrystii) udamy się ze spowiedzią i Komunia św. w sobotę 4 kwietnia.

h)  nie będzie spotkań formacyjnych dzieci, młodzieży i dorosłych,

i)   nie będzie nauk przedmałżeńskich i poradni przedmałżeńskiej, aż do odwołania,

i)   nie będzie bierzmowania w dniu 4 kwietnia. Zostało przełożone na późniejszy termin.

j)  kancelaria parafialna będzie otwarta w wyjątkowych przypadkach (pogrzeby, wezwania do chorych), zaleca się by korzystać z telefonu stacjonarnego 33 861 30 13 i poczty elektronicznej parafialnej kontakt@parafiasporysz.pl .

3.       W środę przed Mszą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.       W czwartek, 19 marca uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Przed Mszą wieczorna nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i kościoła.

5.       W piątek, 20 marca z racji trzeciego piątku miesiąca, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45. Wieczorna Msza św. z modlitwą o uzdrowienia duchowe i fizyczne.
Droga Krzyżowa. Zachęcamy do odprawiania Drogi Krzyżowej w domu.

6.       W sobotę, 21 marca przypada 27 r. śmierci ks. kan. Zdzisława Dzidka, pierwszego proboszcza naszej parafii. Msza św. w jego intencji o godz. 6.30.

7.       W kaplicy Matki Bożej jest wystawiona Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania swej deklaracji abstynenckiej od alkoholu przynajmniej na okres Wielkiego Postu.

8.       Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjna.

9.       Pod chórem u ministrantów do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i nasz parafialny tygodnik „Królowanie”.

10.     Ufajmy Bożemu Miłosierdziu, że uda się powstrzymać koronawirusa i ogólnoświatową panikę. Pamiętajmy o pomocy wzajemnej, nie zapominajmy o starszych schorowanych osobach by im pomóc przetrwać ten trudny czas. Przestrzegajmy higieny i podstawowych zaleceń odpowiedzialnych służb.