Ogłoszenia – 22.03.2020 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu

1.       Liturgiczne obchody tygodnia:
W środę, 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia.

W tym dniu rozpoczyna się adopcja dziecka poczętego zagrożonego aborcją. Ci którzy nie mogą uczestniczyć fizycznie w kościele, niech podejmą to zadanie w sposób duchowy.

2.       W środę przed Mszą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o ustanie epidemii koronawirusa.

3.       W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i kościoła o uchronienie nas, naszych rodzin i parafii przed pandemią wirusa.

4.       Msze św. w niedziele i w tygodniu zgodnie z dotychczasowym harmonogramem.

5.       Zalecenia odpowiedzialnych służb i decyzji bp. ordynariusza Romana Pindla:

a) na Mszach w niedziele i dni powszednia gromadzi się rodzina zamawiająca intencje.

b) Komunia w formie fizycznej obecności do ust lub na rękę (kapłan przy kaplicy Matki Bożej), w formie duchowej przy zachowaniu wolności od grzechu ciężkiego i wzbudzeniu sobie pragnienia przyjęcia i wiara w realną rzeczywistą obecność Chrystusa.

c) w przypadku pogrzebu, zgodnie z zaleceniami sanepidu i decyzją bp. ordynariusza będą obowiązywać uproszczone obrzędy. Po uzgodnieniu z rodziną najpierw obrzędy pochówku na cmentarzu a potem Msza św. w kościele.

d) chrzty udzielane będą poza Mszą św.

e) śluby ze względu na zalecenia służb o zamknięciu lokali gastronomicznych będą przenoszone przy porozumieniu stron na późniejsze terminy.

f) kancelaria nieczynna (poza sytuacjami wyjątkowymi pogrzeb, chrzest). Korzystamy z informacji drogą telefoniczną (33 861 30 13) i mailową (kontakt@parafiasporysz.pl).
Zalecamy korzystania z dyspensy bp. od obowiązku niedzielnej Mszy św. osobom starszym, dzieciom i przeżywającym jakiekolwiek obawy o stan swego zdrowia.

6.       Z inicjatywy młodzieży lektorskiej naszej parafii gazetka parafialna będzie docierała do osób pozostających w domach, przebywających na kwarantannie. W gazetce będzie wiele informacji o programach religijnych w radiu i telewizji, jak również skrzynka kontaktowa, gdyby zaistniała potrzeba usłużenia.