„Koronuj Jezusa, a nie wirusa”

Drodzy parafianie!

         Przeżywając z wami całą tą napiętą sytuacje, niepokój który nas ogarnia, niepewność jutra i tego czy będzie jak dawniej. Pragnę podzieli się z wami przemyśleniami po spotkaniu wirtualnym z Lechem Dokowiczem i Maciejem Bodasińskim.

         Lech – „Prowadząc rekolekcje cały czas mówiłem do ludzi, którzy słuchali tych treści, że Pan Bóg nie pozwoli się w nieskończoność obrażać, że grzechami którymi my, cała ludzkość poniżamy Go, obrażamy, odchodzimy od Jego miłości, w jakimś momencie sprawią że Brama Miłosierdzia się zamknie i będziemy w konsekwencji musieli przejść przez Bramę Sprawiedliwości, jak to powiedziała siostra Faustyna Kowalska.”

         Dzisiaj dla coraz większej ilości ludzi wierzących jest oczywistym, że ten czas następuje. To co się dzieje w przypadku koronawirusa, widocznych konsekwencji w ludziach, leku i umierania bez Boga, bez pogrzebu, bez rodziny. To co się dzieje w zamykaniu kościołów, niemożności spowiedzi usznej, Komunii św. jak również upadających systemach ekonomicznych pokazuje, ze przyszedł czas na nasze działanie.

         Potrzebujemy Boga, potrzebujemy Jego łaski i Jego Światła i Jego kierownictwa.

Ludzie wierzący, rodacy zarówno świeccy ja i duchowni, którym na sercu leżało i leży dobro duchowe Polaków podejmują kolejne akcje duchowego przebudzenia. Pod natchnienie Bożego Ducha od wielu lat jest realizowany Duchowy Program dla Polski;

         Przypomnę te trzy ważne kroki, ważne dla nas wydarzenia, ważne do opamiętania;

         Pierwszy akt, to WIELKA POKUTA (15.10.2016r.)

Wydarzenie, które zgromadziło na Jasnej Górze 140 tyś. wiernych. Ono wynikało z prostego faktu, że nie można prosić Boga o Miłosierdzie nie uznając swej grzeszności, nie podając na kolana. To wydarzenie w ciszy przed Najświętszym Sakramentem zapadło w serca tak wielu ludzi i zmieniło ich patrzenie na świat.

         Drugi akt, to RÓŻANIEC DO GRANIC (7.10.2017r.)

Kolejny krok zawierzenia jako kontynuacja pierwszego, to akt modlitwy różańcowej, powierzenie się Maryi. Ten czyn zgromadził ponad 1 mln. Polaków. Wyszli oni do granic swej Ojczyzny by przywołując św. Aniołów bronić dzieci, młodzież, rodziny i całe społeczeństwo przed zalewem tego co najgorsze, co zniewala człowieka.

         Trzeci akt to POLSKA POD KRZYŻEM (14.09 2019r.)

 Wydarzenie uświadamiające nam wierzącym w Polsce, że Kościół i świat idzie na Golgotę, zmuszając do działań nadzwyczajnych, do wchodzenia w ciemność by narodzić się na nowo, duchowym, wolnym i Bożym dzieckiem.

         Ten akt trwa do dziś , Dziś czas na OCALENIE w SERCU JEZUSA I MARYI.

W tym akcie potrzeba mojej i twojej POKORY, POKUTY i MODLITWY.

         Zachęcam was drodzy parafianie do wejścia na drogę Jezusa i drogę Maryi, bo OCALENIE jest możliwe TYLKO w JEZUSIE i wraz z MARYJĄ.

         W Wielki Piątek (10.04.2020) ruszył projekt Ocalenie, którego celem jest wskazanie drogi i pomoc wszystkim, którzy pragną ratować swoją duszę. Bóg wzywa do nawrócenia i pokuty.

         Duch Święty prowadzi nas do dwóch serc:

do Miłosiernego Serca Pana Jezusa – droga Jezusa
         od Wielkiego Piątku (10 kwietnia) od godziny 15:00 przez codzienną Nowennę do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17.45, aż do Niedzieli Miłosierdzia Bożego (19 kwietnia) Święto Bożego Miłosierdzia to „ostatnia deska ratunku”,

do Niepokalanego Serca Maryi – droga Maryi
         od poniedziałku (20 kwietnia) od godz. 17.45 odmawiana będzie nowenna do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny przez 33 dni, aby w dniu 23 MAJA 2020 dokonać aktu całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję.

         Projekt OCALENIE, powstaje jako pomoc dla wszystkich, którzy chcą jak najlepiej przejść przez nadchodzący czas. Mamy nadzieję, że OCALENIE przyczyni się do ratowania dusz w wymiarze wiecznym oraz zdrowia i życia w wymiarze doczesnym.

Ks. Adam Hopciaś -proboszcz