Ogłoszenia – 12.04.2020 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1.         Zgodnie z zaleceniami odpowiedzialnych służb państwowych i kościelnych liczba uczestniczących we Mszy św. nie powinna przekraczać 5 osób. Dlatego do 19 kwietnia zwiększamy częstotliwość odprawiania Mszy św. w tygodniu: 6.30, 7.00, 18.00 i 18.30 w niedzielę i święta: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 17.00, 18.00, (7.30 – kaplica).

         Ks. Bp. Roman Pindel udziela dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej świątecznej Mszy św. do 19 kwietnia włącznie.

2.         Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna okres wielkanocny. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego są jak jeden świąteczny dzień. W piątek nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zewnętrznymi znakami tego okresu są przy ołtarzu: paschał, figura Chrystusa Zmartwychwstałego i krzyż z czerwoną stułą.

3.         W Poniedziałek Wielkanocny Mszę św. odprawiane będą co godzinę, by dać możliwość jak najliczniejszej grupie parafian uczestniczyć w Eucharystii.

4.         Od Wielkiego Piątku aż do Niedzieli Miłosierdzia przed Mszą wieczorną odprawiamy nowennę do Bożego Miłosierdzia o uproszenie powstrzymania pandemii koronawirusa.

5.         W sobotę zapraszamy na wieczorną Mszę św. członków Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz rodziny zmarłych parafian od kwietnie zeszłego roku do kwietnia tego roku.

6.         W Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia zakończone Mszą św. Nie będzie Mszy o godz. 17.00.

7.         Dziękujemy wszystkim za materialną i fizyczną pomoc przy rozwiezieniu paczek żywnościowych dla naszych seniorów. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za posprzątanie kościoła na święta i za wpłaty na konto parafii, żeby parafia mogła funkcjonować w tym trudnym czasie.

8.         Zachęcany do czytania prasy katolickiej. Są najnowsze podwójne numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, „Miłujcie się”, oraz nasz tygodnik „Królowanie”, zawierający życzenia dla parafian i zachętę do nieustannej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusowego i Niepokalanego Serca Maryi.