Ogłoszenia – 3.05.2020 r.

IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza

1.         Dziś w IV Niedziele Wielkanocy rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego. Modlić się będziemy o nowe powołania. Prosimy o modlitwę za kapłanów wszystkich, a szczególnie ludzi chorych, samotnych dotkniętych cierpieniem lub kwarantanną. Cieszymy się ze w naszej parafii działa Apostolat Modlitwy za kapłanów. Bliższe informacje o tej grupie możemy znaleźć w gazetce parafialnej.

2.         W poniedziałek, 4 maja w liturgii wspominamy św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy strażaków OSP Sporysz wraz z rodzinami. Będziemy dziękować Bogu za ich służbę i prosić o błogosławieństwo i dalsze łaski w życiu zawodowym i osobistym.

3.         W środę, 6 maja przypada święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.

4.         W piątek, 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

6.         W sobotę, 9 maja na Mszę wieczorną zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci jak również rodziny zmarłych parafian którzy odeszli do Pana (od maja 2019 do maja 2020 r).

7.         Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe, które są odprawiane w kościele o godz. 17.30. W tym roku w czytankach majówkowych dowiadujemy się o roli Matki Bożej w życiu współczesnych ludzi i ich zawodów.

8.         Dziękujemy wszystkim darczyńcom przekazywane środki na utrzymanie parafii, za wpłaty na konto. Dziękujemy imieniu polskich misjonarzy pracujących w Afryce za modlitwy i przekazywane ofiary na zakup środków płynów dezynfekujących i maseczek.

9.         Zachęcany do czytania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej szczególnie osobom starszym, samotnym, będącym na kwarantannie.

10.       Ze względu na pandemię koronawirusa, oraz ograniczenia ilości wiernych biskup ordynariusz udziela nadal aż do odwołania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. W czasie nabożeństw bardzo prosimy o zasłanianie maseczkami ust i nosa.

11.       Wezwanie o modlitwę o deszcz;
Boże, Stworzycielu nieba i ziemi, miłosierny Ojcze, który nieustannie troszczysz się o dobro człowieka, prosimy Cię, ześlij na ziemie życiodajny deszcz. Ustrzeż nas od niebezpieczeństwa głodu i ubóstwa, tak abyśmy mogli z jeszcze większym zaangażowaniem troszczyć się o dobra nieprzemijające. Prosimy Cię o to przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.