Ogłoszenia – 10.05.2020 r.

V Niedziela Wielkanocna

1.         Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa udziału nabożeństwach i Mszach św. w czasie pandemii w kościele parafialnym i kaplicy za mostem. W czasie nabożeństw może być 1 osoba na 15 m2. Jest możliwość uczestnictwa na zewnątrz kościoła przy większej ilości wiernych. Będzie wtedy włączone nagłośnienie zewnętrzne i otwarte drzwi główne i boczne, by mieć kontakt wzrokowy z ołtarzem. W czasie nabożeństw mamy zasłonięte usta i nos maseczkami. Zachowujemy bezpieczną odległość między sobą. Do Komunii św. przystępujemy na dwa sposoby – do ust i na rękę. Przyjmując Komunie św. na rękę czynimy to bezpośrednio przy kapłanie, spożywamy postacie Ciała Pańskiego. 

2.         W środę, 13 maja tradycyjnie rozpoczynały się nabożeństwa fatimskie w Rychwałdzie. Ze względu na trwającą pandemie koronawirusa zapraszamy parafian na nabożeństwo do naszego kościoła. Po nabożeństwie majowym o godz. 17.30, będzie Msza sw. o godz. 18.00 z kazaniem fatimskim.

3.         W czwartek, 14 maja święto św. Macieja, apostoła. Imieniny obchodzi nasz wikariusz, ks. Maciej Stoły. Składamy mu najlepsze życzenia, dołączając dar naszej modlitwy.

4.         W piątek, 15 maja z racji trzeciego piątku miesiąca o godz. 17.15 koronka do Bożego Miłosierdzia. Na Mszę wieczorną zapraszamy wspólnotę „Damaszek”, z którą będziemy modlić się tradycyjnie o uzdrowienia duchowe i fizyczne.

5.         W sobotę, 16 maja święto św. Andrzeja Apostoła, kapłana i męczennika, patrona Polski.

6.         Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do udziały całe rodziny. Zapraszamy całe rodziny. Kto nie może uczestniczyć w kościele, niech praktykuje odprawianie nabożeństw w gronie rodzinnym w domu przy figurce czy obrazie Matki Bożej.

7.         Zachęcany do czytania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom będącym na kwarantannie, oraz starszym i samotnym.

8.         Niech Chrystus Zmartwychwstały, będzie dla wszystkich wierzących; Drogą Prawdą i Życiem, Niech wszystkich parafian i gości obdarza swą mocą i błogosławieństwem.