Ogłoszenia – 17.05.2020 r.

VI Niedziela Wielkanocna – 100 lecie ur. Karola Wojtyły

1.         W dniu dzisiejszym w całym Kościołem powszechnym obchodzimy 100 r. urodzin Karola Wojtyły- św. Jana Pawła II – papieża Polaka. W poniedziałek przypada rocznica urodzin. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. dziękczynną za wielkiego naszego rodaka. Prosimy by udekorować swe domy flagami biało-czerwonymi i biało-żółtymi, oraz portretami Jana Pawła II jako wyraz naszej dumy i szacunku.

2.         W poniedziałek, wtorek, środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych:
         a) w poniedziałek w kaplicy za mostem ze wspólnotą Sporysza będziemy uczestniczyć we mszy św. o godz. 18.00 prosząc o urodzaje.
         b)  we wtorek ze wspólnotą części Centralnej naszej parafii na mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o uświęcenie ludzkiej pracy.
         c) w środę ze wspólnota Koleb będziemy na mszy św. o godz. 18.0 modlić za głodujących.

3.         W czwartek, 21 maja przypada wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika, patrona od klęsk powodzi. Figurka św. umieszczona jest na moście sporyskim.

4.         W piątek, 22 maja przypada 25 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Żywcu. W tym dniu rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5.         W przyszłą niedzielę, 24 maja przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jet to Dzień modlitw za Kościół w Chinach.

6.         Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci i młodzież. Kto nie może uczestniczyć w kościele, niech praktykuje nabożeństwa w gronie rodzinnym, w domu przy figurce czy obrazie Matki Bożej.  

7.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom będącym na kwarantannie oraz starszym i samotnym.

8.         Składamy gorące podziękowania za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii jak również na pomoc misjonarzom z Afryki w walce z pandemią koronawirusa.

9.         Łączymy się duchowo z wszystkimi zakażonymi, zwłaszcza górnikami. Modlimy się o ich uzdrowienie. Cieszymy się, że do kościoła może wejść coraz więcej osób. Zapraszamy całymi rodzinami, szczególnie po czasie izolacji zapraszamy dzieci, młodzież. Wszyscy mają miejsce w kościele przy Chrystusie. Jeśli nie pomieścimy się w kościele według przepisanych zasad, to będziemy stali wokół kościoła, by być na Mszy.

10.       Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Niech św. Jan Paweł wyprasza dar jedności i mądrości dla naszej Ojczyzny i jej mieszkańców i rozpala serca miłością do Eucharystii i Matki Najświętszej.