KĄCIK DLA NAJMŁODSZYCH

Matczyna miłość

     Dawno temu żyło pokojowe plemię, zamieszkujące nizinę u stóp Andów. Pewnego dnia groźna banda rozbójników, ukrywających się w grocie wśród wysokich gór, zaatakowała jego osadę.

     Wśród łupów znalazło się dziecko jednej z rodzin nizinnego plemienia, – zbójcy uprowadzili je w góry.

     Ludzie z nizin nie wiedzieli, jak pokonać góry. Nie znali szlaków używanych przez ludzi z gór, nie potrafili znaleźć tamtych ludzi ani odszukać ich śladów na górskich drogach.

     Mimo to wysłali grupę swoich najlepszych wojowników, aby udali się w góry i przyprowadzili dziecko do domu. Ludzie ci próbowali się wspinać najpierw w jeden sposób, później w inny. Po wielu dniach i wysiłkach udało im się podejść zaledwie kilkaset metrów wzwyż.

     Czując swą całkowitą bezsilność, ludzie z nizin uznali się za pokonanych i zaczęli przygotowania do powrotu do osady w dole.

     Kiedy już wracali, ujrzeli matkę dziecka, zmierzającą w ich kierunku. Zorientowali się, że schodzi z gór, na które nie udało im się wspiąć. A potem zobaczyli, że niesie ona na plecach dziecko. Jak jej się to udało?

     Jeden z członków grupy pozdrowił ją i powiedział:

     – Nie udało się nam wspiąć na te góry. Jak ty dokonałaś tego, czego nie potrafiliśmy my, najsilniejsi mężczyźni z osady?

     Kobieta, wzruszając ramionami, rzekła:

     – To nie było wasze dziecko.

     Bóg powiedział do każdego z nas: „Tyś jest moim synem umiłowanym. Ty jesteś moim dzieckiem”. I nic ani nikt nie przeszkodzi Mu w zaprowadzeniu nas do domu.

Bruno Ferrero