Ogłoszenia – 24.05.2020 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1.         Dziś w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego Bóg przypomina nam, że naszym ostatecznym przeznaczeniem jest niebo. Droga do nieba prowadzi przez chrześcijańskie życie wzmacniane łaską Bożą. Każdy katolik ma obowiązek przystąpić do Komunii świętej przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym. Okres ten kończy się 7 czerwca. Do spowiedzi św. można przystępować przed każdą Mszą św. w tygodniu i w niedzielę.

2.         W poniedziałek, 25 maja na Mszy wieczornej z kolegami z rocznika święceń ks. wikariusz Maciej Stoły będzie obchodził I rocznicę święceń kapłańskich. Składając najlepsze życzenia otaczamy ich naszą modlitwą.

3.         We wtorek, 26 maja w liturgii wspominamy św. Filipa Nereusza, kapłana. W tym dniu pamiętamy o wszystkich mamach w dniu ich święta. Zapraszamy wszystkie mamy na Msze wieczorną. Będziemy modlić się wraz z nimi i wyrazić naszą wdzięczność.

4.         W środę, 27 maja na mszę wieczorną zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy będzie spotkanie informacyjne o przygotowanych i terminie Komunii św.

5.         W piątek, 29 maja w liturgii wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, nazywanej matką czarnej Afryki.

6.         W sobotę, 30 maja w liturgii wspominamy św. Jan Sarkandra kapłana i męczennika, współpatrona naszej diecezji Bielsko-Żywieckiej. W sobotę przypada wigilia uroczystości Zesłania Ducha św. Po Mszy św. wieczornej czuwanie modlitewne. Zapraszamy wszystkie grupy modlitewne naszej parafii i młodzież przygotowującą się do bierzmowania z kl. VIII i VII.

7.         W przyszłą niedzielę, 31 maja przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

8.         Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy całymi rodzinami, szczególnie dzieci i młodzież.

9.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom będącym na kwarantannie, oraz starszym i samotnym.

10.       Składamy gorące podziękowania za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i ofiary składane do puszek na pomoc misyjną w walce z koronawirusem.

11.       Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.