Z ŻYCIA KOŚCIOŁA W ŚWIECIE

Francja czeka dalej na otwarcie Kościołów

Biskupi francuscy z uznaniem przyjęli orzeczenie najwyższego trybunału administracyjnego – Rady Stanu, nakazujące rządowi zniesienie „ogólnego i bezwzględnego zakazu” gromadzenia się w miejscach kultu . Jednak kościoły dalej zamknięte, choć inne obiekty są otwierane. Francuski premier Édouard Philippe powiedział, że uroczystości z publicznym udziałem wiernych mogą zostać wznowione dopiero po 2 czerwca.
W stulecie urodzin Jana Pawła II
Msze powrócą do włoskich kościołów

Od 18 maja (poniedziałek) po niemal trzech miesiącach we Włoszech zaczęto w kościołach odprawiać Msze św. z ludem. Przewodniczący Episkopatu Włoch sprawował swą pierwszą publiczną Eucharystię właśnie ku czci świętego Papieża z Polski.
Zakaz zmiany płeć na Węgrzech

Węgry, 19 maja, zakazały oficjalnej rejestracji zmiany płci i prawnego uznania nowej tożsamości osób transpłciowych. Odpowiednia zmiana przepisów została przyjęta przez węgierski parlament, w którym rząd premiera Viktora Orbána ma większość dwóch trzecich głosów.
Oksfordzcy bioetycy krytycznie o szczepionce na COVID-19

Naukowcy z uniwersytetu w Oksfordzie prowadzą badania dotyczące szczepionki na koronawirusa. W swoich badaniach wykorzystują linie komórkowe ludzkiego płodu, uzyskanego na skutek aborcji. Czemu sprzeciwia się Prawo Boże wyrażone dobitnie w dokumencie watykańskim „Dignitas personae” z 2008 r. który mówi, że nie wolno bezkarnie przekraczać prawa natury. Sprzeciwiają się temu przedstawiciele katolickich ośrodków bioetyki z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.