Ogłoszenia – 31.05.2020 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1.         Dziś w uroczystość Zesłania Ducha św. chcemy uświadomić sobie, że nasza wiara, nasza pobożność jest wynikiem otwarcia się na działanie Trzeciej Osoby Boskiej. Bóg Ojciec nas stworzył, Syn Boży nas odkupił, a Duch Święty nami kieruję i nas uświęca.

2.         W poniedziałek, 1 czerwca świeto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to zarazem Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wszystkie dzieci otaczamy szczerą miłością i modlitwą.

3.         W środę, 3 czerwca w liturgii wspomnienie świętych męczenników z Korei Karola Lwangi i Towarzyszy.

4.         W czwartek, 4 czerwca – świeto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

5.         W piątek, 5 czerwca z racji pierwszego piątku miesiaca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazje do spowiedzi od godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie dzieci szkolne wraz z rodzicami i dziadkami.

6.         W sobotę, 6 czerwca z racji pierwszej soboty miesiąca rano o godz. 6.10 godzinki ku czci Matki Bożej. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. Prosimy rodziny o zgłoszenia chorych do piątku w zakrystii lub telefonicznie. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe.

7.         W przyszłą niedzielę, 7 czerwca przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

8.         Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 17.30.

9.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym i samotnym.

10.       Składamy gorące podziękowania za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii.

11.       Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, otwarcia umysłu i serca na dary Ducha św., a dzieciom życzymy z okazji Dnia Dziecka uśmiechu, radości, miłości i szczęścia.