Z ŻYCIA KOŚCIOŁA W ŚWIECIE

Bazylika Grobu Pańskiego ponownie otwarta

W niedzielę 24 maja, dokładnie w dwa miesiące po zamknięciu, została otwarta brama do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Strażnik kluczy do tego miejsca, muzułmanin Adeeb Jawad Joudeh Alhusseini powiedział, że zgodnie z zarządzeniami władz izraelskich – do środka jednorazowo będzie mogło wejść najwyżej 50 osób, mających maseczki na twarzach i zachowujących odpowiednie odległości od siebie.
Wraca Anioł Pański z Franciszkiem!
Wierni czekali na niego prawie kwartał

            Papież Franciszek po prawie trzech miesiącach odmówi w niedzielę w południe modlitwę z udziałem wiernych obecnych na placu Świętego Piotra – poinformował we wtorek Watykan. Siły porządkowe będą czuwać nad bezpiecznym wejściem na plac i zachowaniem dystansu.

            W południe Franciszek wznowi odmawianie maryjnej modlitwy Regina coeli w oknie Pałacu Apostolskiego. Wierni przestrzegali wymogu zachowania dystansu społecznego.
Dziennikarze z Australii staną przed sądem
w związku z procesem fałszywego oskarżenia o pedofile kard. Pella

            19 australijskich dziennikarzy i 21 mediów odpowie przed sądem w stanie Victoria w sprawie ich publikacji na temat procesu kardynała George’a Pella. Media są oskarżone o złamanie tymczasowego sądowego zakazu informowania o procesie byłego skarbnika Watykanu.

            W grudniu 2018 roku sąd w Melbourne skazał kardynała George’a Pella za przestępstwa seksualne wobec małoletnich, ale jednocześnie zakazał informowania o procesie, aby uniknąć wpływania na przysięgłych w innej sprawie wytoczonej przeciwko Pellowi. Skazany na sześć lat więzienia Pell w kwietniu 2020 został uniewinniony i zwolniony z więzienia mocą wyroku Sądu Najwyższego Australii. Sąd uznał, że prokuratorzy nie udowodnili winy duchownego ponad wszelką wątpliwość.