Ogłoszenia – 7.06.2020 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1.         Dziś w pierwszą niedziele miesiąca w uroczystość Trójcy Przenajświętszej na zakończenie Mszy św. adoracja najświętszego Sakramentu.

2.         W poniedziałek, 8 czerwca, wspomnienie św. Jadwigi Królowej. Na Mszę sw poranną zapraszamy tegorocznych maturzystów. Jest to dzień pisania matur. Modlimy się za nich, wypraszając dar mądrości.

3.         W środę, 10 czerwca po Mszy św. wieczornej spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej na plebani.

4.         W czwartek, 11 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i krwi Chrystusa zwane popularnie uroczystością Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ze względu na pandemię koronawirusa będzie wokół kościoła po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z rodzicami, dzieci sypiące kwiaty, ministrantów, lektorów, Asystę Żywiecką, Strażaków, panie niosące feretrony, panów niosących chorągwie i baldachim i parafian. Będzie też Miejska Orkiestra Denta w strojach żywieckich. O przygotowanie ołtarzy prosimy grupy duszpasterskie działające przy parafii; Akcje Katolicką, III Zakon Karmelitański, Róże Różańcowe i mieszkańców ul. P. Skargi.

5.         Od piątku, 12 czerwca, aż do przyszłego czwartku procesję eucharystyczne z śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa wokół kościoła po Mszy wieczornej.

6.         W sobotę, 13 czerwca w liturgii wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. O godz. 14.00 Msza św. i spotkanie formacyjne członków III Zakonu Karmelitańskiego. Wieczorem o godz. 17.30 spotkanie członków i sympatyków Apostolstwa Dobrej Śmierci, które rozpocznie koronka do 7 boleści Matki Bożej. O godz. 18.00 Msza św. w intencji członków oraz wszystkich zmarłych parafian od maja zeszłego roku. Zapraszamy rodziny tych zmarłych.

7.         W sobotę, 13 czerwca w Rychwałdzie czuwanie fatimskie. O godz. 18.00 różaniec, o godz. 19.00 Msza św.  

8.         Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 17.30.

9.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym i samotnym.

10.       Składamy gorące podziękowania za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i pomoc misjonarzom w walce z pandemią koronawirusa i głodem.

11.       Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, oraz odwagi w wyznawaniu wiary w Trójjedynego Boga.