Ogłoszenia – 14.06.2020 r.

XI Niedziela Zwykła

1.         Trwa oktawa Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy wieczornej. Zapraszamy na procesja: dzieci, młodzież, dorosłych i wszelkie grupy zaangażowane w duszpasterstwo parafialne.

2.         W poniedziałek, 15 czerwca po Mszy wieczornej i procesji, błogosławieństwo dla matek oczekujących potomstwa i małych dzieci.

3.         We wtorek, 16 czerwca po Mszy wieczornej i procesji, błogosławieństwo dzieci szkolnych i młodzieży szczególnie bierzmowanej. Po zakończonych uroczystościach spotkanie formacyjne, obowiązkowe dla młodzieży bierzmowanej z kl. VIII.

4.         W środę, 17 czerwca wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Po Mszy wieczornej i procesji, błogosławieństwo dla małżonków, rodziców, wdów i wdowców.

5.         W czwartek, 18 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. i procesji poświęcenie wianków. Zapraszamy wszystkich szczególnie dzieci, szczególnie przygotowujące się do I Komunii św. Dzieci, które będą uczestniczyć w tych dniach w procesji otrzymają w czwartek słodkie upominki.

6.         W piątek, 19 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Mszy wieczornej i procesji wokół kościoła towarzyszyć nam będzie Żywiecka Orkiestra Dęta. Jest to także III piątek miesiąca. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7.         W sobotę, 20 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

8.         Składamy gorące podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i zorganizowanie procesji Bożego Ciała wokół kościoła. Dziękujemy za liczny udział w procesji wszystkim grupom parafialnym, parafianom i gościom, dzieciom, służbie liturgicznej ołtarza, Asyście Żywieckiej, strażakom, paniom niosącym feretrony, panom niosącym sztandary i baldachim, Miejskiej Orkiestrze Dętej, kościelnemu, organiście, budowniczym ołtarzy. Niech Bóg obdarza wszystkich szczególnym błogosławieństwem i ma w swej opiece.

9.         Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej.

10.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym i samotnym.

11.       Składamy gorące podziękowania za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i pomoc misjonarzom Afryki.

12.       Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, oraz odwagi w wyznawaniu wiary w procesjach eucharystycznych.