Z ŻYCIA KOŚCIOŁA W PARAFII

Błogosławieństwa w oktawie Bożego Ciała

W parafii Chrystusa Króla codziennie o godz. 18.00 są sprawowane Msze św. i procesja eucharystyczne wraz z udzielaniem błogosławieństw:


15 czerwca (poniedziałek) – dla matek w stanie błogosławionym i małych dzieci.


16 czerwca (wtorek) – dla dzieci szkolnych i młodzieży szczególnie tej, która przygotowuje się do bierzmowania.


17 czerwca (środa) – dla małżonków, rodziców, wdów i wdowców.


18 czerwca (czwartek) – błogosławieństwo wianków.
Podziękowania od obdarowanych

Wspólnota Księży Salwatorianów-Misjonarzy pracująca w Tanzanii w parafiach; Sadanii, Manderze, Morogoro i Dar es Salaam wyrażają wdzięczność w imieniu swoim oraz dzieci, dorosłych, wdów dotkniętych pandemią i głodem za wsparcie najpierw modlitewne ale również za nieocenione wsparcia materialne parafianom z Żywca-Sporysza z ks. proboszczem Adamem Hopciasiem.

 Ks. Eugeniusz SDS i ks. Emanuel SDS

Covid-19 w Tanzanii

Tanzania jest jednym z krajów Afryki Wschodniej, dotkniętych przez Covid-19. Tanzania pod względem zatrudnienia jest w dużej mierze zależna od rolnictwa. Siła robocza wynosi 27 056 943 osób, z czego 50% zajmuje się rolnictwem. Dla wielu osób w kraju to czy zapewnią swojej rodzinie jedzenie, zależy od tego, czy znajdą pracę, co wcale nie jest czymś łatwym. Mówi się, że jeśli kwarantanna zostanie wprowadzona, wiele osób może zostać w domach bez jedzenia, będą cierpieli bardziej z powodu głodu niż z powodu Covid-19. Pracownicy opieki zdrowotnej nie mają wystarczającej ilości środków ochrony osobistej. System opieki zdrowotnej w miastach jest przeciążony i nie radzi sobie z istniejącymi chorobami. W mniejszych miejscowościach w ogóle go nie ma. Jedyna nadzieja na jakąkolwiek pomoc medyczną można liczyć tylko u misjonarzy. Tak więc ludzie nie tylko cierpią z powodu zachorowań na Covid-19, ale wielu z nich cierpieć także głód.