Ogłoszenia – 21.06.2020 r.

1.         Uczestnictwo we Mszy św. jest formą wyznania wiary. W obliczu trwającej ciągle pandemii i leku przed zarażeniami zachowajmy środki ostrożności, zasłaniajmy usta i nos maseczką w kościele. Przyjmującym Komunię św. na rękę przypominamy, aby swoje dłonie traktowali jako tron dla Jezusa, by przyjmowali Jezusa bezpośrednio przy kapłanie, a nie odchodzili do ławek narażając na upuszczenie Najświętszego Sakramentu.

2.         We wtorek, 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Wszystkim ojcom dziękujemy za ich poświęcenie, mądrość i miłość, życząc błogosławieństwa Bożego i opieki św. Józefa, patrona wszystkich ojców.

3.         W środę, 24 czerwca liturgiczna uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wszystkim solenizantom; Janinom i Janom składamy najlepsze życzenia, zapraszając ich zarazem na Mszę wieczorną, którą będziemy sprawować w ich intencji.

4.         W piątek, 26 czerwca, ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Msze św. dziękczynną o godz. 8.00. Chciejmy przynajmniej na koniec być razem w kościele dziękując za ten trudny czas nauki.

5.         W sobotę, 27 czerwca o godz. 16.00 spowiedź św. dla dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Zachęcamy i zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi również rodziców i rodziców chrzestnych.

6.         W sobotę, 27 czerwca w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.00 Mszę św. będzie sprawował ks. Marcin Gajzler, nasz rodak, obchodzący jubileusz 5 r. święceń kapłańskich. Po Mszy św. procesja wokół kościoła.

7.         W przyszłą niedziele, 28 czerwca, dzień I Komunii św. O godz. 11.00, pierwsza grupa dzieci z kl. III przystąpi do stołu Pańskiego. Druga grupa dzieci przyjmie I Komunie św. w niedzielę 13 września.

8.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym i samotnym.

9.         Składamy gorące podziękowania za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Gromadzimy środki na remont zakrystii i budowę ołtarza miłosierdzia Bożego jako wotum za ocalenie naszej parafii przed skutkami koronawirusa. Dziękujemy za ofiary na pomoc misjonarzom Afryki.

10.       Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.