Ogłoszenia – 28.06.2020 r.

XIII Niedziela Zwykła

1.         Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii św. dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej. Od poniedziałku do soboty dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami będą uczestniczyć w Mszy wieczornej świętując tzw. Biały Tydzień.

2.         W poniedziałek, 29 czerwca uroczystość liturgiczna świętych Apostołów Piotra i Pawła. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia otaczając ich naszą modlitwą.

3.         We wtorek, 30 czerwca po Mszy wieczornej zakończenie nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4.         W środę, 1 lipca przed Mszą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań, które będziemy omadlać na nabożeństwie i Mszy wieczornej. Na Mszę zapraszamy wszystkie pary małżeńskie które zawarły sakrament małżeństwa w miesiącu lipcu.

5.         W czwartek, 2 lipca o godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi św. Na Mszę wieczorną zapraszamy grupy modlitewne Złotej Róży Różańcowej modlące się za kapłanów.

6.         W piątek, 3 lipca w liturgii Kościoła święto św. Tomasza, Apostoła. Z racji pierwszego piątku okazja do spowiedzi przed Mszą poranną i od godz. 17.00. Zachęcamy wszystkich do praktykowania 9 pierwszych piątków miesiąca. Istotą tej praktyki duchowej jest pierwszopiątkowa Komunia wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za zniewagi i bluźnierstwa współczesnego świata.

7.         W sobotę, 4 czerwca w liturgiczne wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej. Z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 6.10 Godzinki ku czci Matki Bożej. Wieczorem o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

8.         W sobotę, od godz. 8.00 odwiedzimy chorych i starszych w domach z posługą sakramentalną. Odwiedzimy wszystkich chorych ze zgłoszeń jeszcze przed pandemii. Prosimy o nowe zgłoszenia. Jest wiele osób starszych, schorowanych nie mogących uczestniczyć w praktykach religijnych w kościele, a pragnących przyjmować Pana Jezusa.  

9.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym i samotnym.

10.       Składamy gorące podziękowania za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 7 800 zł. Przygotowywany jest projekt i montaż urządzeń fotowoltaiki na plebanię i Dom Parafialny, by zaoszczędzić środki finansowe wydawane na energię elektryczną. Dziękujemy za ofiary na pomoc misjonarzom Afryki. W skali naszego kraju przekazano już ponad 500 tyś zł. Z naszej parafii do tej pory przekazaliśmy 7 325 zł.

11.       Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Dzieciom i wyjeżdżającym na wakacje bezpiecznych i radosnych dni.