Z ŻYCIA KOŚCIOŁA W ŚWIECIE

Coraz więcej kradzieży Najświętszego Sakramentu w USA

Nieznani sprawcy skradli tabernakulum z Najświętszym Sakramentem w środku z kościoła pw. św. Elżbiety w amerykańskim stanie Karolina Północna. Zdruzgotani tą wiadomością parafianie boją się, że konsekrowana hostia mogła zostać zabrana w celu przeprowadzenia rytuału satanistycznego.

Parafianie modlą się o bezpieczny powrót Najświętszego Sakramentu i zachęcają do ofiarowania zadośćuczynienia za profanację kościoła i kradzież Jezusa Eucharystycznego. Zainicjowali też nowennę z odmawianiem siedmiu psalmów pokutnych.
W Himalajach odkryto krzyż sprzed ponad tysiąca lat

            Uczeni na północy Pakistanu odkryli w Himalajach-Karakorum wielki marmurowy krzyż, o wymiarach 183×213 cm i ważący od trzech do czterech ton Powstał on ponad tysiąc lat temu i świadczy o starożytnej obecności chrześcijaństwa w tym regionie.

            Region ten graniczy z Afganistanem, Chinami i Kaszmir w Indiach. Jest to jeden z największych krzyży odkrytych na subkontynencie indyjskim. Według pierwszych ocen jest on datowany na około 1000-1200 lat.