Ogłoszenia – 5.07.2020 r.

XIV Niedziela Zwykła

1.         Dziś pierwsza niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna. W szczególnym dla naszej Ojczyzny czasie, pełni ufności zawierzymy Chrystusowi, Miłosiernemu Panu dziejów i Matce Bożej Królowej Polski wszystkie sprawy Narodu. Ten teks zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej jest również umieszczony w naszej parafialnej gazetce „Królowania”.

2.         Liturgiczne wspomnienia tygodnia:
a)  poniedziałek, 6 lipca –wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,
b)  w środę, 8 lipca – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana,
c)  w sobotę,11 lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

3.         W środę przed Mszą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań, które będziemy omadlać na nabożeństwie i Mszy wieczornej. Po Mszy spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej.

4.         W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszego kościoła i parafii.

5.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym i samotnym.

6.         Składamy gorące podziękowania dzieciom I Komunijnych i ich rodzicom za dar ołtarza. Ofiarowano komplet lekcjonarzy i książek liturgicznych, kociołek na wodę świeconą wraz z kropidłem. Wszystkim parafianom podziękowania za ofiary składane na utrzymanie kościoła i dla misjonarzy w Afryce.

7.         Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim wypoczywającym bezpiecznych i radosnych wakacji.