Z ŻYCIA KOŚCIOŁA W DIECEZJI

„Ewangelizacja w Beskidach” w innej formie niż zwykle

Inną niż zwykle formę będzie miała tegoroczna „Ewangelizacja w Beskidach” – największa tego typu akcja w diecezji bielsko-żywieckiej, która odbywa się w lipcu i sierpniu od ośmiu lat. W związku z sytuacją pandemii, organizatorzy nie ma wyznaczyli tym razem szczytów górskich do zdobycia, pozostawiając to osobistemu wyborowi każdego z uczestników wypraw beskidzkich.

Przez cztery soboty lipca i pierwsze cztery soboty sierpnia każdy wybiera indywidualnie dowolną górę w Beskidach i ją zdobywa. W każdą sobotę o godz. 11.00 będzie transmitowana na Facebooku i YouTube Msza św. z Sanktuarium w Rychwałdzie. Hasłem tegorocznej edycji są słowa „Z Janem Pawłem II zdobywamy szczyty”. Od ośmiu lat podczas wakacyjnej akcji na kolejnych szczytach beskidzkich pojawiają się ludzie z różnych wspólnot z terenu diecezji bielsko-żywieckiej, archidiecezji katowickiej i krakowskiej.

UPJPII podziękował ks. prof. Zyzakowi za posługę rektora

29 czerwca odbyło się wyjątkowe posiedzenie Senatu Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Podziękowano na nim dotychczasowemu rektorowi tej krakowskiej uczelni, ks. prof. Wojciechowi Zyzakowi, za 6-letnią kadencję. Ks. prof. Wojciech Zyzak jest żywczaninem kapłanem diecezji bielsko żywieckiej. Nowym rektorem został wybrany ks. dr hab. Robert Tyrała.