Ogłoszenia – 12.07.2020 r.

XV Niedziela Zwykła

1.         Dziś w Polsce odbywają się wybory prezydenckie. Naszym moralnym obowiązkiem jest odpowiedzialność za losy Ojczyzny i udział w wyborze głowy państwa. Niech to będzie wybór zgodny z duchem naszych wartości i naszego sumienia. Modlitwą x. Piotra Skargi omadlamy naszą Ojczyznę i rodaków.

2.         Liturgiczne wspomnienia tygodnia:
a)  poniedziałek, 13 lipca –wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
b)  w środę, 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
c)  w czwartek, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel,
d)  w sobotę, 18 lipca – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana.

3.         W poniedziałek, 13 lipca w Rychwałdzie kolejne czuwanie fatimskie. O godz. 18.00 rozpoczęcie nabożeństwa odmówieniem różańca, a o godz. 19.00 Msza sw. Wyjazd ze względów zaleceń sanepidu indywidualny.

4.         W środę przed Mszą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań, za przyczyną Matki Bożej.

5.         W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszego kościoła i parafii.

6.         W piątek, 17 lipca z racji trzeciego piątku miesiaca o godz. 17.45 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. 

7.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym i samotnym.

8.         Wyjeżdzającym na wakacje przypominamy i zachęcamy do praktyk religijnych w miejscu wypoczynku. Odwiedzających nasze piękne okolice gości zapraszamy do udziału w Mszach św. w niedziele i w tygodniu oraz w nabożeństwach.

9.         Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.