Ogłoszenia – 19.07.2020 r.

XVI Niedziela Zwykła

1.         Dziś rozpoczyna się w XXI Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Umocnieni Eucharystia niesiemy Chrystusa”. Organizacja kościelna MIVA Polska działająca od 20 lat wspomaga misjonarzy w środki transportu dzięki ofiarności polskich kierowców. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy poświęcać samochody i inne środki transportu. Będzie też okazja by wesprzeć dzieło pomocy misjom na środki transportu.

2.         Liturgiczne wspomnienia tygodnia:
            a)  poniedziałek, 20 lipca –wspomnienie bł. Czesława, kapłana,
            b)  w środę, 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny,
            c)  w czwartek, 23 lipca – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,
            d)  w piątek, 24 lipca – wspomnienie św. Kongi, dziewicy,
            e)  w sobotę, 25 lipca – święto św. Jakuba, apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa.

3.         W środę przed Mszą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań, za przyczyną Matki Bożej.

4.         W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszego kościoła i parafii.

5.         Składamy gorące podziękowania za dzisiejszą składkę inwestycyjną.

6.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym i samotnym.

7.         Wyjeżdzającym na wakacje przypominamy i zachęcamy do praktyk religijnych w miejscu wypoczynku. Odwiedzających nasze piękne okolice gości zapraszamy do udziału w Mszach św. w niedziele i w tygodniu oraz w nabożeństwach.

8.         Solenizantkom i solenizantom tego tygodnia życzymy wiele łask i opieki Bożej, a wszystkim parafianom i gościom błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.