Z ŻYCIA KOŚCIOŁA W POLSCE

Andrzej Duda podziękował Matce Bożej za reelekcję

            Prezydent Andrzej Duda przybył do Częstochowy, aby wziąć udział w Apelu Jasnogórskim. Tak, jak 5 lat temu, po zwycięskich wyborach, tak i tym razem, zawierzał Królowej Polski sprawy Ojczyzny i Narodu.

            „Proszę, aby Matka Najświętsza miała zawsze naszą Ojczyznę w swojej opiece! Staję tu jako pielgrzym, to dla mnie miejsce święte i ważne. Chcę podziękować i prosić o dalszą opiekę dla Polski i dla mnie” – powiedział Andrzej Duda. „Trzeba podziękować Matce Najświętszej za opiekę nad Ojczyzną, prosić o dalszą na następne 5 lat, kiedy będę sprawował urząd prezydenta z woli moich rodaków. To dla mnie ważne, że mamy to nasze miejsce, narodowe sanktuarium, gdzie jest nasza Matka Najświętsza, do której tyle razy uciekaliśmy się, pod jej obronę”.