Ogłoszenia – 26.07.2020 r.

XVII Niedziela Zwykła

1.         Dziś w liturgii wspomnienie świętych Joachima i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny, dziadków Pana Jezusa. Modlitwą obejmujemy wszystkie solenizantki i solenizantów jak również wszystkie babcie i dziadków.

            Dziś również po każdej Mszy św. będziemy poświęcać samochody i inne środki transportu. Każdy kierowca otrzyma pamiątkę związaną ze św. Krzysztofem. Będzie też mógł wesprzeć dzieło pomocy misjom na środki transportu. 

2.         Liturgiczne wspomnienia tygodnia:
            a)  we wtorek, 28 lipca –wspomnienie św. Szarbela Makhlufa, kapłana,
            b)  w środę, 29 lipca – święto św. Marty,
            c)  w czwartek, 30 lipca – wspomnienie św. Piotra Chryzologa, bp. i doktora Kościoła,
            d)  w piątek, 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana,
            e)  w sobotę, 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp i doktora Kościoła.

3.         W środę przed Mszą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań, za przyczyną Matki Bożej.

4.         W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszego kościoła i parafii.

5.         W sobotę z racji I soboty miesiąca godzinki ku czci Matki Bożej o godz. 6.10. a o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.

6.         W sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości i abstynencji. Modlimy się w tej intencji, a wiernym dajemy okazję wpisania swoich postanowień do Parafialnej Księgi Trzeźwości, która znajduje się w kaplicy Matki Bożej.

7.         Składamy gorące podziękowania za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 7 260 zł. Znaczą część zebranych ofiar przekazaliśmy na głodujące dzieci w Wenezueli, ramach akcji Caritas Polska „Paczka dla Wenezueli”. Ponad 4,8 miliona ludzi wyjechało z Wenezueli do Kolumbii z powodu trwającego w tym kraju od 2015 r. kryzysu humanitarnego, głodu i pandemii koronawirusa.

8.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym i samotnym.

9.         Wyjeżdzających na wakacje zachęcamy do praktyk religijnych w miejscu wypoczynku. Odwiedzających nasze strony zapraszamy do udziału w Mszach św. w niedziele i w tygodniu oraz w nabożeństwach.

10.       Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.