Ogłoszenia – 2.08.2020 r.

XVIII Niedziela Zwykła

1.         Dziś pierwsza niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. 

2.         Liturgiczne wspomnienia tygodnia:
            a) we wtorek, 4 sierpnia –wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, kapłana,
            b) w czwartek, 6 sierpnia – święto Przemieniana Pańskiego. Odpust w kościele na cmentarzu żywieckim,
            c) w sobotę, 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, kapłana.

3.         W środę przed Mszą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na mszę wieczorną zapraszamy wszystkie pary małżeńskie, które zawarły sakrament małżeństwa w miesiącu sierpniu.

4.         W czwartek, z racji pierwszego czwartku miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo adoracyjne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi. Na Msze wieczorną w intencji kapłanów zapraszamy członków dwóch Złotych Róż Różańcowych, które podejmują modlitwy za kapłanów.

5.         W piątek, z racji pierwszego piątku miesiąca okazja do spowiedzi przed Mszą poranną i od godz. 17.00. Zachęcamy wszystkich do praktykowania pierwszych piątków miesiąca szczególnie dzieci pierwszokomunijne, młodzież i dorosłych. Istotą nabożeństwa jest Komunia wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

6.         W sobotę spotkanie członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 17.30 koronka do siedmiu boleści Matki Bożej, o godz. 18.00 Msza św. w intencji członków ADŚ i ich rodzin jak również w intencji zmarłych parafian od sierpnia 2019r. do sierpnia 2020 r. Zapraszamy rodziny tych zmarłych parafian na Mszę św.

7.         Trwa miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości w naszym narodzie. Zachęcamy parafian i gości do całkowitej abstynencji od alkoholu i innych używek w tym miesiącu, ofiarowując te wyrzeczenia dla uproszenia wyzwolenia z nałogów dla naszych rodaków. W kaplicy Matki Bożej wystawiona jest Parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania swych deklaracji abstynenckich.

8.         Składamy gorące podziękowania za zeszłotygodniową składkę misyjną Miva Polska na środki transportu dla misjonarzy.

9.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym i samotnym.

10.       Wyjeżdzających na wakacje zachęcamy do praktyk religijnych w miejscu wypoczynku. Odwiedzających nas gości zapraszamy do udziału w Mszach św. w niedziele i w tygodniu oraz w nabożeństwach.

11.       Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.