Ogłoszenia – 9.08.2020 r.

XIX Niedziela Zwykła

1.         Trwa miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości i abstynencji od alkoholu. Jako wspólnota wierzących i odpowiedzialnych chrześcijan podejmujemy te wyrzeczenia w duchu wynagrodzenia za grzechy popełnione przez osoby zniewolone alkoholem oraz o uproszenia łaski trzeźwości dla Ojczyzny. W kaplicy Matki Bożej jest Parafialne Księga Trzeźwości gdzie ciągle można dopisać swoje postanowienia.

2.         Dziś przypada 29 r. męczeńskiej śmierci i 5 rocznica beatyfikacji o. Michała Tomaszka, franciszkanina z pobliskiej Łękawicy. Jest to pierwszy święty z żywiecczyzny. W naszej parafii znajdują się relikwie błogosławionego. Módlmy się za jego przyczyną o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

3.         Liturgiczne wspomnienia tygodnia:
            a)  w poniedziałek, 10 sierpnia – wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
            b)  we wtorek, 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy
            c)  w czwartek, 13 sierpnia – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
            d)  w piątek, 14 sierpnia – uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji
            c)  w sobotę, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

4.         W środę przed mszą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Rychwałdzie o godz. 18.00 rozpoczęcie kolejnego nabożeństwa fatimskiego.

5.         W czwartek przed mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona Kościoła i parafii. W Kalwarii Zebrzydowskiej uroczystości ku czci Matki Bożej Kalwaryjskiej. W piątek uroczyste nieszpory i procesja pogrzebu o godz. 15.00. Msza sw. na zakończenie uroczystości o godz. 19.00.

6.         W sobotę, 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej zwane świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. odprawiana w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Jest to świeto obowiązkowe. Na każdej mszy św. będą poświęcane bukiety ziół i kwiatów. 

7.         Przed każdą mszą św. 15 sierpnia przed kościołem będzie możliwość nabycia gotowych wiązanek, przygotowanych przez Zespół Charytatywny i kwiaciarkę, florystkę p. Agatę. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną dla najbiedniejszych naszych parafian.

8.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym i samotnym.

9.         Wyjeżdzających na wakacje zachęcamy do praktyk religijnych w miejscu wypoczynku. Odwiedzających nas gości zapraszamy do udziału w Mszach św. w niedziele i w tygodniu oraz w nabożeństwach.

10.       Wszystkim parafianom i gościom niech wyprasza łaski Matka Boża Wniebowzięta i św. Maksymilian Maria Kolbe.