Ogłoszenia – 16.08.2020 r.

XX Niedziela Zwykła

1.         Dziś dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Na prośbę abp. St. Gądeckiego Przewodniczącego Episkopatu Polski, we wszystkich kościołach trwa zbiórka do puszek przed kościołami na rzecz poszkodowanych w wyniku wybuchu środków chemicznych co doprowadziło do śmierci ok. 200 osób, poważnych ran ok. 5 tyś i zniszczenia miasta.

2.         Dziś o godz. 16.50 na TV Polsat będzie transmisja koncertu na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II i 25-lecia jego pobytu w Żywcu. Koncert o tematyce religijnej – uwielbienie Maryi został nagrany w amfiteatrze żywieckim.

3.         Liturgiczne wspomnienia tygodnia:
            a)  w poniedziałek, 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka, kapłana,
            b)  w czwartek, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,
            b)  w piątek, 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża,
            c)  w sobotę, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

4.         W środę przed mszą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.         W czwartek przed mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona Kościoła i parafii.

6.         W piątek z racji trzeciego piątku miesiąca, o godz. 17.45 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

7.         Trwa miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości i abstynencji od alkoholu. W kaplicy Matki Bożej jest Parafialna Księga Trzeźwości gdzie ciągle można dopisać swoje postanowienia.

8.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym i samotnym.

9.         Wyjeżdzających na wakacje zachęcamy do praktyk religijnych w miejscu wypoczynku. Odwiedzających nas gości zapraszamy do udziału w Mszach św. w niedziele i w tygodniu oraz w nabożeństwach.

10.       Wszystkim parafianom i gościom niech wyprasza łaski Matka Boża, nasza Królowa i świeci patronowie.