Ogłoszenia – 23.08.2020 r.

XXI Niedziela Zwykła

1.         Gromadzimy się przed Panem, aby wysławiać Go za Jego dzieło zbawienia człowieka i świata, oraz prosić o pokój na świecie. Myślimy z niepokojem o mieszkańcach Białorusi. Modlimy się o pokojowe rozwiązania dla tego udręczonego totalitaryzmem narodu.

2.         Trwa miesiąc sierpień, miesiąc narodowych rocznic. Do daru modlitwy i wdzięczności Bogu za naszą wolność i suwerenność dołączmy dar abstynencji od alkoholu. W kaplicy Matki Bożej jest Parafialna Księga Trzeźwości.

3.         Liturgiczne wspomnienia tygodnia:
            a) w poniedziałek, 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, apostoła,
            b) w środę, 26 sierpnia – uroczystość NMP Częstochowskiej,
            c) w czwartek, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki,
            d) w piątek, 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,
            e) w sobotę, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

4.         W poniedziałek, 24 sierpnia w sanktuarium Maryjnym w Przyłękowie kolejne czuwanie modlitewne. Początek nabożeństwa o godz. 18.00.

5.         W sobotę, 29 sierpnia wchodzi na Jasną Górę, Żywiecka Pielgrzymka Piesza. Jest to najstarsza udokumentowana pielgrzymka, w której pielgrzymują mieszkańcy Żywca i okolic już od 411 lat. Z parafii organizujemy wyjazd autokarów na wejście tej pielgrzymki. Wyjazd autokarów od kościoła o godz. 5.30. Po drodze nawiedzimy sanktuarium w Leśniowie i Gidlach. Zapisy w zakrystii do czwartku.

6.         Msza dożynkowa w tym roku będzie w niedziele, 6 września o godz. 11.00 Już dziś zapraszamy Koło Gospodyń do przygotowania wieńca dożynkowego. Zapraszamy na uroczystości rolników, drobnych działkowiczów i wszystkich parafian.   Zachęcamy do dzielenia się   darami z najbiedniejszymi seniorami naszej parafii. Składka niedzielna, 6 września będzie przeznaczona na zakup podstawowych produktów na jesień i zimę dla naszych ubogich seniorów.

7.         Składamy gorące podziękowania za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 4 840 zł. Również dziękujemy za ofiary na pomoc poszkodowanym mieszkańcom Bejrutu. Zebrano 5 210 zł. Środki te zostały przekazane przez Caritas Polska do poszkodowanych.

8.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym i samotnym.

9.         Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Niech Matka Boska Częstochowska wyprasza potrzebne łaski u swego Syna nam wszystkim.