Ogłoszenia – 30.08.2020 r.

XXII Niedziela Zwykła

1.         Dziś w ostatnią niedziele wakacyjną dziękujemy Bogu za wszelkie dobro otrzymane w czasie wakacyjnych podróży i wypoczynku, poznanych ludzi i zacieśnionych przyjaźni. Z niepokojem myślimy o mieszkańcach Białorusi. Modlimy się o pokojowe rozwiązania dla mieszkańców i całej Białorusi.

2.         Dziś młodzież naszej parafii zaprasza na adorację uwielbienia Najświętszego Sakramentu. Początek o godz. 20.00 w kościele parafialnym.

3.         We wtorek, 1 września rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy na inaugurująca Mszę św. w intencji wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców o godz. 8.00.

4.         We wtorek przypada również 81 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Modlimy się o pokój w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

5.         W środę, 2 września w liturgii wspomnienie sw. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkie pary małżeńskie, które zawarły związek małżeński w miesiącu wrześniu. Przed mszą św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6.         W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
            a) w czwartek, 3 września o godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi,
            b) w piątek, 4 września od godz. 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa. Zachęcamy wszystkie dzieci od klasy czwartej, młodzież szkół średnich, a także dorosłych,
            c) w sobotę, 5 września o godz. 6.10 Godzinki ku czci Matki Bożej, od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną, a o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7.         W przyszłą niedzielę, 6 września na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy dziękować za tegoroczne zbiory. Zapraszamy Koło Gospodyń Wiejskich, rolników, działkowiczów, sadowników i wszystkich parafian.

8.         W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy również wszystkie dzieci. Zachęcamy by dzieci z kl. I przyniosły tornistry i przybory szkolne. Na Mszy św. będzie poświęcenie tych przedmiotów oraz modlitwa i błogosławieństwo dla dzieci na rok szkolny.

9.         Zapraszamy po okresie wakacyjnym na spotkania grup parafialnych. Zapraszamy chłopców po III kl. Go grona ministrantów. Młodzież do wspólnoty „Jestem”. Dorosłych do grup różańcowych, Akcji Katolickiej, Zespołu Charytatywnego. Są zachowywane wszelkie środki bezpieczeństwa sanitarnego

10.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym i samotnym.

11.       Wszystkim dzieciom i młodzieży życzymy błogosławionego roku szkolnego i katechetycznego a dorosłym obfitości łask Bożych na kolejny tydzień życia i pracy. Seniorom zdrowia i sił duchowych do wspierania młodego pokolenia, samotnym bliskości drugiego człowieka a chorym zdrowia.