Ogłoszenia – 13.09.2020 r.

XXIV Niedziela Zwykła

1.         Dziś rozpoczyna się w Kościele w Polsce X Tydzień Wychowania pod hasłem: „Budujemy więzi”. Przez cały tydzień na wieczornej Mszy św. będziemy gromadzić różne wspólnoty i grupy parafialne, by omadlać sprawę chrześcijańskiego wychowania w naszych rodzinach. Zapraszamy:
a) poniedziałek – wspólnotę Koła Radia Maryja,
b) wtorek – dzieci ze świetlicy „Radość” oraz AA i Al. Anon,
c) środę – wspólnotę „Damaszek”,
d) czwartek – Akcje Katolicką i III Zakon Karmelitański,
e) piątek – młodzież ze wspólnoty „Jestem”, młodzież która przyjęła w sobotę bierzmowania, oraz przygotowującą się do bierzmowania z kl. VIII,
f) sobotę – Róże Różańcowe.

2.         We czwartek, 17 września przypada 81 rocznica sowieckiej agresji na Polskę. W Polsce obchodzony jest Dzień Sybiraka. Modlić się będziemy o pokój w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

3.         W piątek, 18 września z racji trzeciego piątku miesiąca nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45, a po niej Msza św. z modlitwą o uzdrowienia i adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.         W sobotę, 19 września o godz. 14.00 spotkanie wspólnoty III Zakonu Karmelitańskiego.

5.         W przyszłą niedzielę, 20 września w kaplicy za mostem uroczystość odpustowa ku uczczeniu Podwyższenia krzyża Świętego. Uroczysta Msza św. o godz. 11.00.

6.         Po okresie wakacyjnej przerwy rozpoczyna spotkania parafialne świetlica „Radość”. Będą zachowane wszelkie wymogi sanitarno- epidemiologiczne. Zapraszamy dzieci do spotkań we wtorki od godz. 16.00 – 17.00. Zapraszamy chętnych rodziców do współpracy, a sponsorów do daru serca.

7.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym i samotnym.

8.         Liturgiczne obchody tygodnia:
a)  poniedziałek, 14 września –święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
b)  wtorek, 15 września – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej,
c)  środa, 16 września – wspomnienie św. Męczenników Korneliusza i Cypriana,
d)  czwartek, 17 września – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa,
e)  piątek, 18 września – święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, patrona Polski.

9.         Wszystkim solenizantkom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitości Bożego Miłosierdzia.