Ogłoszenia – 20.09.2020 r.

XXV Niedziela Zwykła

1.         Dziś w naszej kaplicy za mostem odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystą suma o godz. 11.00. odprawi i kazanie wygłosi ks. Włodzimierz Szczyrbak z Trzebini.

2.         W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za przyczyną Matki Najświętszej.

3.         W czwartek, 24 września przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i Kościoła. Po Mszy sw. spotkanie obowiązkowe dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i kl. VII.

4.         W sobotę, 26 września inauguracyjne spotkania wszystkie grupy parafialne w Ośrodek Wypoczynkowo-rekreacyjny „Dębina”. Zaplanowano wiele atrakcji dla młodych i starszych, przy zachowaniu przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Będzie przygotowany poczęstunek dla uczestników. Rozpoczęcie o godz. 9.00.

5.         W przyszłą niedzielę, 27 września obchodzić będziemy Dzień Małżeństwa i Rodziny. W tym roku ze względów pandemii koronawirusa nie będzie pielgrzymki rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Organizujemy w parafii wspólną modlitwę za rodziny.

6.         Zapraszamy chłopców po I Komunii św. do wspólnoty ministrantów. Zapraszamy do naszej parafialnej świetlica „Radość”. Spotkania odbywają się w każdy wtorek od godz. 16.00- 17.00. Jest dobra zabawa, nauka i poczęstunek. Są zachowywane wszelkie wymogi sanitarno-epidemiologiczne. Zapraszamy chętnych rodziców do współpracy, a sponsorów do daru serca.

7.         W tym tygodniu członkowie Zespołu Charytatywnego i Akcji Katolickiej rozwiozą do najbiedniejszych, samotnych, starszych osób naszej parafii przygotowane produkty żywnościowe, dary jesieni. Zachęcamy do wzajemnej troski o starszych samotnych sąsiadów.

8.         Składamy gorące podziękowania za dzisiejszą składkę inwestycyjną.

9.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym i samotnym.

10.       Liturgiczne obchody tygodnia:
a)  poniedziałek, 21 września – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty,
b)  środa, 23 września – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, zakonnika,
d)  czwartek, 24 września – święto Rocznicy poświecenia kościoła katedralnego w Bielsku-Białej,
e)  sobota, 26 września – wspomnienie św. Kosmy i Damiana, męczenników.

11.       Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.