Z ŻYCIA KOŚCIOŁA W DIECEZJI

Biskup Roman Pindel: ból i cierpienie z powodu wielkiej krzywdy wyrządzonej przez duchownego

            O głębokim bólu i cierpieniu z powodu wielkiej krzywdy, jaka została wyrządzona osobie pokrzywdzonej przez duchownego napisał w specjalnym oświadczeniu biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel, który zareagował w ten sposób na doniesienia prasowe opisujące czyny pedofilskie jednego z księży

„Żadne słowa nie wyrażą dostatecznie współczucia, żalu i prośby o przebaczenie. Kolejne moje spotkania z pokrzywdzonymi przekonują mnie o tym coraz bardziej” – napisał bp Roman Pindel w liście skierowanym do wiernych parafii św. Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim w związku ze sprawą byłego proboszcza tej wspólnoty ks. Jana W. oskarżanego o czyny pedofilskie. List odczytał wizytujący w niedzielę, 13 września, międzybrodzką parafię biskup pomocniczy Piotr Greger.
Audycje biblijne bp. Romana Pindla na antenie „Anioła Beskidów”

Czytanie, słuchanie i rozumienie słowa Bożego w Kościele – to główny temat programu radiowego na antenie „Anioła Beskidów”, w którym profesor-biblista bp Roman Pindel przybliża rozumienie Pisma Świętego. Cotygodniowe audycje mają zwrócić uwagę na znaczenie lektury Biblii we wspólnocie Kościoła katolickiego.