Ogłoszenia – 27.09.2020 r.

XXVI Niedziela Zwykła

1.         Dziś rozpoczyna się w naszej diecezji XIX Tydzień z Ewangelią pod tytułem „Kim On jest”. Przez cały tydzień na Mszach wieczornych będziemy rozważać słowo Boże i zachęcać do indywidualnej lektury Ewangelii.

2.         W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie obowiązkowe dla rodziców dzieci z kl. III, przygotowujących się do I Komunii św.

3.         W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za przyczyną Matki Najświętszej.

4.         W czwartek, 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Codziennie o godz. 17.30 gromadzić się będziemy w kościele, a rozważania różańcowe będą przygotowywanie przez poszczególne grupy dzieci i wspólnot działających w parafii.

5.         W tym tygodniu przypada; pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
            a) w czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina św.” i okazja do spowiedzi. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania z kl. VII i VIII,
            b) w piątek o godz. 17.00 spowiedź dla wszystkich. Zachęcamy do spowiedzi i do komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa,
            c) w sobotę o godz. 6.10 godzinki ku czci Matki Bożej, od godz. 8.00 – odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną, a o godz. 17.00 procesja różańcowa wokół kościoła do pięciu ołtarzy. Prosimy Róże Różańcowe o przygotowanie ołtarzy.

6.         W przyszłą niedzielę, 4 października zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 dzieci z kl. III wraz z rodzicami. Będzie poświęcenie różańców dla wszystkich dzieci.

7.         Składamy gorące podziękowania za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 6 520 zł. Została w całości przeznaczona na zakup żywności dla najbiedniejszych, samotnych seniorów z naszej parafii. Podziękowanie dla członków Zespołu Charytatywnego za rozwiezienie produktów żywnościowych do seniorów.

8.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym i samotnym.

9.         Liturgiczne obchody tygodnia:
            a) w poniedziałek, 28 września – wspomnienie św. Wawrzyńca, męczennika,
            b)  we wtorek, 29 września – święto św. Archaniołów; Michała, Gabriela i Rafała,
            c)  w środa, 30 września – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,
            d)  w czwartek, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,
            e)  w piątek, 2 października – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

10.      Wszystkich zawierzamy Matce Bożej Różańcowej i Archaniołom; Michałowi, Rafałowi i Gabrielowi oraz Aniołom Stróżom, życząc błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

11.      Dziękujemy wszystkim za przestrzeganie zasad sanitarnych i zasłanianie nosa i ust w kościele. Bądźmy za siebie odpowiedzialni i pomocni jeden drugiemu.