Ogłoszenia – 11.10.2020 r.

XXVIII Niedziela Zwykła

1.         Obchodzimy dziś już po raz XX Dzień Papieski. Wspominamy życie i dzieło św. Jana Pawła II. Do puszek przed kościołem są zbierane ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli stypendia naukowe dla uzdolnionej młodzieży z najbiedniejszych rodzin.

2.         Dziś o godz. 20.00 w kościele „Wieczór uwielbienia Boga za św. Jana Pawła II”. Młodzież ze wspólnoty „Jestem” działająca przy parafii zaprasza swych rówieśników, młodych, którzy 12 września przyjęli sakrament bierzmowania, zaprasza młodzież szkół średnich, zaprasza rodziców i dziadków i wszystkich parafian.

3.         We wtorek,13 października w Rychwałdzie ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Początek nabożeństwa o godz. 18.00.

4.         W środę, 14 października obchodzony jest Dzień Nauczyciela. Wszystkim pedagogom i wychowawcom składamy najserdeczniejsze podziękowania za trud wychowania i życzymy wiele mądrości i mocy Bożej na cały trudny czas nauczania szkolnego. Całe środowisko nauczycielskie, szklone zapraszamy na Mszę wieczorną sprawowaną w waszej intencji.

5.         W piątek z racji III piątku miesiąca, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.15. Msza św. z modlitwą przebłagalną za grzechy bluźnierstwa przeciw Jezusowi i Maryi, oraz prośba o uzdrowienia duchowe i fizyczna o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem.

6.         W przyszłą niedziele obchodzić będziemy Niedzielę Misyjną. Dziękujemy za przekazywane ofiary do skarbon pod chórem. Zebrane środki są na bieżąco przekazywane misjonarzom przez ks. Salwatorianów z Bielska Białej.

7.         Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Do zaangażowania i prowadzenia rozważań różańcowych w tym tygodniu prosimy:
            a) poniedziałek – dzieci z kl. I, II, III,
            b) wtorek – grupę dorosłych Koło Przyjaciół Radia Maryja,
            c) środa – dzieci z kl. IV, V,
            d) czwartek – dzieci z Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego,
            e) piątek – wspólnota modlitewno- ewangelizacyjna „Damaszek”,
            f) sobota – wspólnota modlitewna III Zakon Karmelitański,
            g) niedziela –grupa dorosłych Rada Parafialna i Ekonomiczna.

8.         W zakrystii przyjmowane są wypominki roczne i jednorazowe na następny rok. W intencji wypominanych w wypominkach rocznych będziemy modlić się przed Mszami św. o godz. 8.00 i 9.30. Będą również sprawowane Msze św. w każdą pierwszą niedziele miesiąca o godz. 18.00. Zebrane ofiary zgodnie z wola biskupa będą przeznaczone na utrzymanie księży i na cele duszpasterskie. 

9.         Za ławkami do pobrania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym i samotnym.

10.      Liturgiczne obchody tygodnia:
            a) we wtorek, 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana,
            b) w czwartek, 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,
            c) w piątek, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
            d) w sobotę, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

11.      Zapraszamy na wystawę „Jan Paweł II wśród Świętych” wystawa rzeźb w kamieniu naszego parafianina Leszka Cieślika. Wystawa otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-20.00 w klubie środowiskowym „Śrubka”.