Z ŻYCIA KOŚCIOŁA W PARAFII

Wieczór uwielbienia Boga za św. Jana Pawła II.

11.10. 2020 r. godz. 20.00
kościół Chrystusa Króla

Młodzież ze wspólnoty „Jestem” działająca przy parafii
zaprasza
swych rówieśników, młodych, którzy 12 września przyjęli sakrament bierzmowania, zaprasza młodzież szkół średnich, zaprasza rodziców i dziadków i wszystkich parafian

Zbiórka ofiar przed kościołem

11.10.2020 r.

Dzieło Nowego Tysiąclecia = żywy pomnik św. Jana Pawła II

fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z najbiedniejszych rodzin

Wystawa rzeźby w kamieniu
„Jan Paweł II wśród świętych”
naszego parafianina Leszka Cieślika
Żywiec Sporysz – klub „Śrubka”
7.10-12.11.2020 r od pon. do pt. w godz. 9:00-20:00

Leszek Cieślik wykonuje swoje dzieła w kamieniu, zadziwiając odbiorców bogactwem ujęć św. Jana Pawła II, sugestywnie oddających jego miłość do Matki Bożej i ewangeliczne przesłanie jego nauczania.

Impulsem do prezentacji dzieł p Leszka są obchody setnych urodzin św. Jana Pawła II.  Każdej rzeźbie towarzyszą fragmenty wypowiedzi papieża, wybrane przez artystę i pokazujące nie tylko postać św. Jana Pawła II, ale i to, jak mocno fascynuje i inspiruje on żywieckiego rzeźbiarza.

Dziś z wielką dumą i wzruszeniem zapraszamy na wystawę prac Leszka Cieślika naszego skromnego parafianina, wielkiego artystę, który przez swe prace ukazuje swą fascynację pontyfikatem i postacią św. Jana Pawła II.

Ks. Adam Hopciaś – proboszcz