Ogłoszenia – 18.10.2020 r.

XXIX Niedziela Zwykła

1.         Przeżywamy dziś Niedziele Misyjną pod hasłem „Oto ja poślij mnie”. Jest okazja do wdzięczności za wszelkie dobro duchowe i materialne przekazywane na rzecz misji i misjonarzy. Dziękujemy za przekazywane ofiary do skarbon pod chórem. Zebrane środki są na bieżąco przekazywane misjonarzom przez ks. Salwatorianów z Bielska Białej.

2.         Dziś również dzień wspomnienie św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia. W intencji całego środowisko medyczne skupione wokół nowego szpitala i naszej przychodni, jak również lekarzy i personelu medyczny innych placówek będzie odprawiona Msza św. wieczorna.

3.         Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30.

Do zaangażowania i prowadzenia rozważań różańcowych w tym tygodniu prosimy:
            a) poniedziałek – dzieci z kl. I, II, III,
            b) wtorek – dzieci ze świetlicy parafialnej „Radość”,
            c) środa – dzieci z kl. IV, V,
            d) czwartek – dzieci z kl. VI i VII,
            e) piątek – młodzież przygotowująca się do bierzmowania z kl. VIII,
            f) sobota – Służba Liturgiczna Ołtarza,
            g) niedziela –grupa dorosłych Zespół Charytatywny.

4.         W zakrystii przyjmowane są wypominki roczne i jednorazowe na następny rok. W intencji wypominanych w wypominkach rocznych będziemy modlić się przed Mszami św. o godz. 8.00 i 9.30. Będą również sprawowane Msze św. w każdą pierwszą niedziele miesiąca o godz. 18.00. Zebrane ofiary zgodnie z wola biskupa będą przeznaczone na utrzymanie księży i na cele duszpasterskie. 

5.         Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Zebrane środki przeznaczymy na zakup oleju opałowego na ogrzewanie kościoła i salek w domu parafialnym.

6.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym i samotnym.

7.         Liturgiczne obchody tygodnia:
            a) we wtorek, 20 października – wspomnienie św. Jan Kantego, kapłana, patrona naszej diecezji,
            b) w czwartek, 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża,
            c) w piątek, 23 października – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

8.         Z okazji wspomnienia św. Łukasza patrona imienin naszego p. organisty Łukasza Miszczaka składamy mu wpierw gorące podziękowanie za wierną i piękną służbę. Życzymy wielkich łask w życiu rodzinnym i posłudze w naszej parafii.

9.         Zapraszamy na wystawę „Jan Paweł II wśród Świętych” wystawa rzeźb w kamieniu naszego parafianina Leszka Cieślika. Wystawa otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-20.00 w klubie środowiskowym „Śrubka”. Wystawa czynna będzie do 12 listopada.