Ogłoszenia – 25.10.2020 r.

Uroczystość Rocznicy Poświecenia Kościoła Własnego

1.         Dziś w ostatnią niedziele października przeżywamy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Wspominamy wszystkich budowniczych tej świątyni z ks. Zdzisławem Dzidkiem na czele. Uczynimy wszystko, by ta piękna, dostojna świątynia nadal przynosiła Bogu chwałę, a ludziom pożytek.

2.         Decyzją ks. bp. ordynariusza Romana Pindla ks. Marcin Lisicki został skierowany do pracy duszpasterskiej w Łodygowicach Górnych, w parafii św. Stanisława bp. i męczennika. Dziękujemy ks. Marcinowi za ponad roczną posługę w naszej parafii i życzymy obfitości Bożych darów na nowej placówce.
            Do naszej parafii został skierowany ks. Adam Domoń kapelan szpitala żywieckiego. Będzie pomagał w duszpasterstwie w parafii.

3.         Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30. Jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w nabożeństwie w kościele, niech modli się wraz z rodziną w domu.

4.         W środę, 28 października obchodzone jest święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W modlitwie polecamy ks. bp. seniora Tadeusza Rakoczego i wszystkich solenizantów.

5.         W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Ponieważ odwołane zostały wszystkie Msze św. na cmentarzu, dlatego w naszym kościele będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 w intencji wszystkich zmarłych parafian.
W okresie dużej zachorowalności na covid-19 zalecamy, by udać się na cmentarz z modlitwą za zmarłych i nawiedzając groby naszych bliskich zmarłych w tygodniu.

6.         Przed zakrystią są przyjmowane wypominki roczne i jednorazowe na następny rok. Wypominki wkładamy do odpowiednich koszyków z zaznaczeniem godziny wypominek tj. 8.00 lub 9.30 lub kaplica 7.30. Tam też składamy ofiary. Zebrane ofiary zgodnie z wola biskupa będą przeznaczone na utrzymanie księży i na cele duszpasterskie.

7.         Dziękujemy za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrano 3 950 zł. Zostały przeznaczone na zakup oleju opałowego na ogrzewanie kościoła.

8.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym i samotnym.

9.         Prosimy wszystkich przebywających w kościele o zachowywanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego, zasłanianie nosa i ust, zachowanie odstępu i dezynfekcja rąk. Korzystajmy jednak rozsądnie z dyspensy ks. bp. o zwolnieniu z udziału we Mszy św. niedzielnej. Jeżeli idziemy do pracy czy do sklepu, możemy też przyjść do kościoła.

10.       Wszystkim życzymy zdrowia, łaski Bożej i opieki św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza.