Ogłoszenia – 8.11.2020 r.

XXXII Niedziela zwykła

1.         Dziś przeżywany jest XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W ten sposób międzynarodowa organizacja katolicka „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” chce uwrażliwić na problem wolności religijnej, jako jednego z podstawowych praw człowieka. Na zakończenie Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.         W środę, 11 listopada obchodzić będziemy rocznicę odzyskania przez Polską niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00. Prosimy o udekorowanie domów flagami białoczerwonymi.

3.         W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszego kościoła i parafii.

4.         W sobotę o godz. 14.00 Msza św. i spotkanie formacyjne III Zakonu Karmelitańskiego. O godz. 17.30 spotkanie członków i sympatyków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpocznie się koronka do 7 boleści Matki Bożej. O godz. 18.00 Msza św. w intencji członków ADŚ i ich rodzin, oraz za wszystkich zmarłych parafian od listopada 2019 r. do listopada 2020 r. Zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziny tych zmarłych.

5.         Liturgiczne wspomnienia tygodnia:
            a) poniedziałek, 9 listopada – święto rocznicy poświecenia Bazyliki Laterańskiej,
            b) wtorek, 10 listopada – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
            c) środa, 11 listopada – wspomniane św. Marcina z Tours, biskupa,
            d) czwartek, 12 listopada – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

6.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym i samotnym.

7.         Zespół Charytatywny z parafii tworzy krąg wolontariuszy, chcących pomagać osobom starszym lub na kwarantannie. Prosimy osoby chętne niesieniem pomocy o kontakt z parafią. Prosimy również seniorów o telefoniczne zgłoszenia swych potrzeb na plebanię. W miarę możliwości będziemy je realizować przy pomocy wolontariuszy.

8.         Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej o ustanie pandemii corona-wirusa w domach o godz. 20.30 w łączności z naszymi biskupami, kapłanami i członkami Róż Różańcowych.

9.         W związku z ograniczeniami w przestrzeni kościelnej 1 os. na 15 m2 prosimy o zachowywanie dystansu, noszenie masek zasłaniających usta i nos i dezynfekcje rąk.

10.       Wszystkim życzymy szczególnego błogosławieństwa Bożego i daru zdrowia.