Z ŻYCIA KOŚCIOŁA W POLSCE

Jasna Góra
Rozpoczęcie nowenny o pokój i jedność w Ojczyźnie

”Przychodzimy do Ciebie Jasnogórska Matko Miłosierdzia po dar pojednania, uleczenia ran, ducha przebaczenia, afirmacji życia, wzajemnej miłości, szacunku i troski. Byśmy nie poddali się nienawiści i pogardzie…” – w Godzinie Miłosierdzia rozpoczęła się dziś Nowenna Jasnogórska o pokój i jedność w Ojczyźnie. Nowennę zakończą specjalne internetowe rekolekcje transmitowane z Jasnej Góry od 11 do 13 listopada.

Abp Gądecki
Prawo do życia podstawowym i pierwszym prawem człowieka

– Prawo do życia jest podstawowym prawem człowieka, pierwszym prawem, które warunkuje stosowanie wszystkich pozostałych praw i wykazuje w szczególności bezprawność wszelkich form przerywania ciąży i eutanazji. W tej kwestii Kościół nie może iść na żaden kompromis”.

Katolicy bronią kościołów przed profanacją

W całej Polsce katolicy jednoczą się i bronią świątyń przed profanacją. Ataki rozpoczęły się po wyroku Trybunały Konstytucyjnego, który stanął po stronie życia. Zakłócanie Mszy św., dewastacja kościołów, natarcia na policjantów – tak wyglądają agresywne i wulgarne zgromadzenia lewicowo-liberalnych aktywistów, którzy domagają się prawnego uznania zabijania dzieci poczętych.