Z ŻYCIA KOŚCIOŁA W ŚWIECIE

Morderstwa w kościele w Nicei we Francji

W bazylice Notre-Dame w Nicei we Francji doszło do morderstwa na chrześcijanach modlących się w kościele. Zginęły trzy osoby, w tym kobieta przez ścięcie głowy.

Nasze myśli i modlitwy są skierowane ku ofiarom, rannym, ich rodzinom i całej francuskiej wspólnocie katolickiej. Jednocześnie wzywamy wszystkich przywódców politycznych i religijnych na świecie do zdecydowanego i wyraźnego potępienia tego radykalnego ataku islamskiego.

Uważamy, że chrześcijanie w Europie znajdują się obecnie pomiędzy radykalnym i natarczywym atakiem na dwóch frontach: jednym, który chce zniszczyć ich korzenie i stworzyć czysto indywidualistyczne społeczeństwo bez Boga oraz drugim, który został zradykalizowany i chce siłą narzucić islamski fundamentalizm, siejąc terror i przemoc, jak to miało miejsce w Nicei, nadużywając imienia religii i Boga.

Wolność jest naszym najważniejszym prawem, ale nikt nie powinien w jej imię naruszać naturalnych praw jednostek i obrażać uczuć religijnych. Poprośmy o wstawiennictwo księdza Jacques’a Hamela, który również został zamordowany w swoim kościele 26 lipca 2016 roku, aby to barbarzyństwo ustało i aby chrześcijanie mogli swobodnie wyznawać swoją wiarę”.
Różaniec do granic nieba w Polsce wyjedna dar pojednania

Franciszek wsparł inicjatywę modlitewną w Polsce pod hasłem Różaniec do Granic Nieba.

„Niech to błaganie, zanoszone do nieba przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej, wyjedna uzdrowienie ran związanych z utratą dzieci nienarodzonych, przebaczenie grzechów, dar pojednania oraz napełni Wasze serca nadzieją i pokojem”