Ogłoszenia – 15.11.2020 r.

XXXIII Niedziela zwykła

1.         Dziś przeżywany jest całym Kościele już po raz VI Dzień Ubogich. Jak zaznaczył papież Franciszek, to najbardziej godne przygotowanie do przeżycia uroczystości naszego Pana Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, który utożsamia się z maluczkimi i ubogimi, a osądzi nas z uczynków miłosierdzia. Ubóstwo bowiem znajduje się w samym centrum Ewangelii.

2.         Dziś również przeżywany jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. To zachęta do modlitwy za tych, którzy zginęli na drogach lub zostali poszkodowani, oraz za ich bliskich, przezywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste.

3.         W środę przed Mszą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwa w intencji młodzieży naszej parafii.

4.         Przez cały tydzień na zakończenie Mszą wieczornej odmawiać będziemy nowennę przed uroczystością Chrystusa Króla. W tym roku ze względu na pandemię i obostrzenia sanitarne nie będzie rekolekcji przed odpustem parafialnym. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i rodzinnej.

5.         W sobotę będzie okazja do spowiedzi przed odpustem parafialnym od godz. 7.00 do 9.00 i po południu od 15.00 do 18.00. O godz. 9.00 będzie odprawiona Msza św. dla starszych i chorych, którzy czują się na siłach, by przybyć do kościoła. Od godz. 7.00 do 9.00 i od 15.00 do 18.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i okazja do indywidualnej adoracji w ciszy.

6.         W przyszłą niedziele przeżywać będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, odpust parafialny i święto patronalne Akcji Katolickiej. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. prof. Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. Damian Wąsek, pochodzący z Gilowic. Na sumie odpustowej o godz. 11.00 jubileusz 40 l. kapłaństwa będzie obchodził o. Józef Kachel bernardyn, nasz rodak. Zapraszamy Asystę Żywiecką, OSP Sporysz, Koło Gospodyń Wiejskich, parafian i gości.

7.         Jako odpowiedź na prośbę papieża Franciszka, by dbać o najbiedniejszych i samotnych, Zespół Charytatywny z naszej parafii podjął przygotowanie paczek żywnościowych na święta dla naszych ubogich i samotnych. Ofiary z zakupionych świec wigilijnych będą przeznaczone na ten cel. Również do puszek za ławkami można składać dobrowolne datki na ten cel.

8.         Liturgiczne wspomnienia tygodnia:
            a) poniedziałek, 16 listopada – wspomnienie św. Małgorzaty Szkockiej i św. Gertrudy, dziewicy,
            b) wtorek, 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
            c) środa, 18 listopada – wspomniane bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,
            d) czwartek, 19 listopada – wspomnienie bł. Salomei,
            e) piątek, 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana,
            f) sobota, 21 – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

9.         Wszystkim życzymy na cały nadchodzący tydzień błogosławieństwa Bożego i daru zdrowia, oraz dobrego, duchowego przygotowania się do odpustu parafialnego.