Ogłoszenia – 29.11.2020 r.

I Niedziela Adwentu

1.         Dziś pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczyna się w kościele nowy Rok Liturgiczna, który będzie poświęcony naszemu udziałowi we Mszy św. Mottem całorocznych rozważań będą słowa z Pisma świętego: „Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J. 6,32).

2.         Msze św. roratnie w tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę i niedzielę o godz. 6.30. Zapraszamy całymi rodzinami, przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych. Prosimy rodziców i dziadków o transport dla dzieci na roraty i towarzyszenie im w przeżywaniu tego pięknego czasu.

3.         W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
            a) w czwartek o godz. 16.30 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi dla młodzieży,
            b) w piątek od godz. 16.30 do 17.30 okazja do spowiedzi pierwszopiętrowej dla dzieci i dorosłych. Jest to dzień modlitw za bezrobotnych,
            c) w sobotę o godz. 6.10 godzinki ku czci Matki Bożej, od godz. 8.15 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną, o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

4.         W przyszłą niedzielę, 6 grudnia w wspomnienie św. Mikołaja zapraszamy wszystkie dzieci na Msze św. o godz. 11.00. W czasie Mszy św. dzieci z kl. III będą miały poświęcone medaliki. Po Mszy św. będzie spotkanie ze św. Mikołajem.

5.         W imieniu Akcji Katolickiej pomagającej w tym roku szczególnie ludziom starszym, ubogim i samotnym, prosimy o nabywanie świec wigilijnych. Dochód przeznaczony będzie na zakup podstawowych produktów żywnościowych i chemii gospodarczej dla ubogich seniorów naszej parafii.

            Pod chórem p. organista i p. kościelny rozprowadzają poświęcone opłatki na wieczerzę wigilijną. Prosimy o nabywanie u nich opłatków, gdyż jest to wyraz jedności wspólnoty parafialnej, a zarazem naszej wdzięczności za ich piękną posługę w kościele.

6.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chórem. W „Gościu Niedzielnym” dodatek Kalendarz na 2021 r oraz cykl rekolekcji adwentowych. Prosimy też o przekazywanie naszego tygodnika „Królowanie” osobom starszym, samotnym i będącym na kwarantannie.

7.         Liturgiczne wspomnienia tygodnia:
            a)  w poniedziałek, 30 listopada – święto św. Andrzeja, apostoła,
            b)  w czwartek, 3 grudnia– wspomniane św. Franciszka Ksawerego, kapłana,
            c)  w piątek, 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

8.         Wszystkim życzymy dużo zdrowia, wiele łask w duchowym przeżywaniu Adwentu i dobrym przygotowaniu na święta Bożego Narodzenia. A solenizantkom i solenizantom wszelkich Bożych łask.