Ogłoszenia – 6.12.2020 r.

II Niedziele Adwentu

1.         Dziś pierwsza niedziela miesiąca, niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. W liturgii Kościoła wspominamy św. Mikołaja, biskupa, patrona i opiekuna wszystkich dzieci i osób będących w potrzebie. Jest to również Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Dzisiejszą składką na tace wspieramy kościół na Białorusi i cierpiących tam prześladowanie chrześcijan z powodu wydalanych abp. Kondrusiewicza i księży.

2.         We wtorek w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na nabożeństwo „Godzina Łaski dla całego świata”. Matka Boża ukazała się 8 grudnia 1947 r. Włoszce Pierinie Gilli i prosiła, aby ludzie gromadzili się w południe w kościołach na modlitwie. Obiecała wiele łask dla duszy i ciała oraz wielkie i liczne nawrócenia. Wyjątkowo w naszej parafii rozpocznie się o godz. 13.00 gdyż o godz. 12.00 jest Msza pogrzebowa naszego parafianina Stanisława Jurasza.

3.         Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę i niedzielę o godz. 6.30. Rozważamy temat „Cud nad cudy” o Eucharystii. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych. Prosimy o transport dla dzieci na roraty i towarzyszenie im w przeżywaniu tego pięknego czasu.

4.         Prosimy o nieokładanie spowiedzi świątecznej na ostatnie chwile. Spowiedź przedświąteczna będzie w dniu 19 grudnia, w sobotę od godz. 7.00-10.00 i od godz. 15.00-18.00. Ze wzglądów obostrzeń sanitarnych nie możemy zaprosić większej ilości kapłanów, będą tylko kapłani pracujący w naszej parafii, dlatego prosimy o skorzystanie ze spowiedzi wcześniej, w czasie odprawianych rorat.

5.         Zachęcamy do nabywanie świec caritas na stoły wigilijne. Można i trzeba je również zapalić na grobach naszych najbliższych jako znak rodzinnej jedności i miłości, która panuje podczas wieczerzy wigilijnej. Składane ofiary przeznaczone będzie na zakup podstawowych produktów żywnościowych i chemii gospodarczej dla ubogich seniorów naszej parafii.

6.         Pan organista i pan kościelny pod chórem rozprowadzają poświęcone opłatki na wieczerzę wigilijną. Prosimy o nabywanie u nich poświęconych opłatków, gdyż są one wyrazem jedności wspólnoty parafialnej, a zarazem naszej wdzięczności za ich troskę o piękno liturgii w kościele przez cały rok.

7.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chórem. Prosimy też o przekazywanie naszego tygodnika „Królowanie” osobom starszym, samotnym i będącym na kwarantannie.

8.         Liturgiczne wspomnienia tygodnia:
a)  w poniedziałek, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,
b)  we wtorek, 8 grudnia– uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

9.         Wszystkim zawierzamy Maryi Niepokalanie Poczętej, patronce naszego adwentowego czuwania.