Ogłoszenia – 13.12.2020 r.

III Niedziele Adwentu „Gaudete”

1.         Dziś trzecia niedziela Adwentu „Gaudete” to niedziela radości! Bóg jest blisko nas, że jest z nami, stał się naszym bratem. Rozwijajmy w sobie umiejętność radowania, cieszenia się. Znajdźmy w tę niedzielę chwilę czasu, by Go ugościć. Do Nieba nie wpuszczają ponuraków, tylko ludzi, którzy umieją się cieszyć. Nie zamykaj się w samotności i smutku.

2.         W poniedziałek, 14 grudnia w liturgii Kościoła wspominamy św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. Jest to dzień modlitw wraz z III Zakonem Karmelitańskim istniejącym w naszej parafii.

3.         W tym tygodniu (środa, piątek i sobota) przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskich rodzin.

4.         W piątek, 18 grudnia czcimy Miłosierdzie Boże z racji trzeciego piątku miesiąca. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.15 przed Mszą roratnią.

5.         Zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku na godz. 17.30, a w sobotę i niedzielę na godz. 6.30. Prosimy rodziców i dziadków o transport dla dzieci i o bycie z nimi na roratach. Dzieci zachęcamy do przychodzenia z lampionami.

6.         Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie sobotę 19 grudnia, w od godz. 7.00-10.00 i od godz. 15.00-18.00. Zachęcamy do spowiedzi świąteczne także w czasie odprawianych rorat.

7.         Prosimy o zaopatrywania się w świece wigilijne. Można i trzeba je również zapalić na grobach naszych najbliższych w dzień wigilijny, kiedy zgromadzimy się jako jedna rodzina ludzi żyjących tu na ziemi i tych którzy już odeszli na drugą stronę, ale pozostają w naszych sercach i wspomnieniach. Dziękujemy za składane ofiary. W tym tygodniu zostaną dostarczone paczki żywnościowe, chemia gospodarcza i upominki dla naszych ubogich samotnych seniorów.

8.         Pod chórem można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na wieczerzę wigilijną. Prosimy o nabywanie opłatków u naszych panów: organisty i kościelnego. Składane im ofiary są zarazem naszej wdzięczności za ich troskę o piękno liturgii w kościele przez cały rok.

9.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chórem. Prosimy też o przekazywanie naszego tygodnika „Królowanie” osobom starszym, samotnym i będącym na kwarantannie.

10.      Kolędą w tym roku w naszej parafii będzie miała nieco inną formę i organizację. Ze względów pandemii koronawirusa nie mogą odwiedzić rodzin w domach postanowiliśmy zapraszać wszystkie rodziny do kościoła na wieczorną Eucharystię sprawowaną w intencji tych rodzin i błogosławieństwo dla rodzin. Pamiątka będzie buteleczka wody święconej i obrazek na drzwi waszych domów. Zapraszać będziemy rejonami, a dokładny plan wraz z życzeniami świątecznymi i broszurą wieczerzy wigilijnej zostanie dostarczony do każdej rodziny w tym tygodniu. Dla tych rodzin, które chcą poświęcić nowy dom, lub bardzo pragnie zaprosić indywidualnie kapłana (przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych) z wizytą duszpasterską to prosimy o kontakt telefoniczny na parafię (338613013) lub zgłoszenie w zakrystii.